< Atpakaļ

Nolikums par brīvklausītāja statusu Ventspils Augstskolā.

Akta nr.: 00-18

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:

1. Par brīvklausītāju kādā no VeA realizējamajām studiju programmām var kļūt tie VeA reflektanti, kuri ir sekmīgi nokārtojuši iestājeksāmenus, bet nav izturējuši konkursu.
2. Pamatojoties uz uzņemšanas komisijas priekšsēdētājam adresētu reflektanta rakstveida iesniegumu, jautājumu par brīvklausītāja statusa piešķiršanu izskata attiecīgās studiju programmas padome, ņemot vērā studiju programmas realizācijai pieejamos resursus, reflektanta rezultātus iestājpārbaudījumos un viņa personību raksturojošo papildus informāciju. Nepieciešamības gadījumā studiju programmas padome var uzaicināt reflektantu uz pārrunām. Studiju programmas direktors par studiju programmas padomes izstrādāto priekšlikumu par brīvklausītāja statusa piešķiršanu informē augstskolas prorektoru.
Balstoties uz padomes priekšlikumu, par brīvklausītāja statusa piešķiršanu lemj tās fakultātes (nodaļas) dome (līdz domes izveidošanai – pilnsapulce), kuras ietvaros tiek realizēta atbilstošā studiju programma. Domes sēdē, izskatot jautājumu par brīvklausītāja statusa piešķiršanu, ar padomdevēja balsstiesībām var piedalīties augstskolas prorektors vai viņa pilnvarota persona.
Prorektoram, nedēļas laikā no domes lēmuma pieņemšanas par brīvklausītāja statusa piešķiršanu, šis lēmums ir vai nu jāakceptē vai jānoraida. Noraidot domes lēmumu, prorektoram rakstveidā jāinformē dome par noraidījuma motīviem.
Prorektora akceptēta brīvklausītāja statusa piešķiršanu atbalstoša domes lēmuma gadījumā augstskolas rektors izdod rīkojumu par brīvklausītāja statusa piešķiršanu.
3. Piedaloties studiju nodarbībās, kā arī kārtojot pārbaudījumus, brīvklausītājam ir tādas pašas tiesības un pienākumi kā VeA attiecīgās studiju programmas studentam. Brīvklausītājs var studēt arī atbilstoši individuālam studiju plānam, kam jābūt rakstveidā saskaņotam ar atbilstošās studiju programmas direktoru.
4. Ja brīvklausītājs kādā no pārbaudījumu sesijām bez attaisnojoša iemesla (piemēram, dokumentāli apliecinātas ilgstošas darba nespējas) nenokārto kaut vienu no viņa studiju plānā paredzētajiem pārbaudījumiem, viņš zaudē tiesības uz brīvklausītāja statusu. Šajos gadījumos lēmumu pieņem atbilstošās studiju programmas direktors, kas gatavo un virza dokumentus rektora rīkojumam par brīvklausītāja statusa anulēšanu.
5. Brīvklausītājs augstskolā nesaņem stipendiju un viņam netiek dotas iespējas kredītu saņemšanā ar augstskolas starpniecību.
6. Augstskola nenodrošina brīvklausītājus ar vietām studentu dienesta viesnīcā.
7. Augstskolai ir tiesības atbilstoši apstiprinātiem izcenojumiem, prasīt, lai brīvklausītājs segtu tos ar mācību procesa organizāciju un norisi saistītos izdevumus, kuri ir nodalāmi uz vienu studējošo un kuru dēļ, uzņemot brīvklausītāju, tieši ir sadārdzinājusies studiju programmas realizācija. Šādu izdevumu kategorijā ietilpināmi izdevumi par docētāju izplatītajiem izdales materiāliem, par datortehnikas un elektronisko tīklu lietošanu u.tml.
8. Brīvklausītājam ir iespēja kļūt par pilntiesīgu studentu, ja atbilstošajā studiju programmā atbrīvojas studiju vieta. Lai to panāktu, brīvklausītājam jāiesniedz rakstisks iesniegums studiju programmas direktoram. Priekšlikumu šajā jautājumā gatavo studiju programmas padome, lēmumu par to pieņem atbilstošās fakultātes dome un tās pozitīva lēmuma gadījumā rīkojumu par brīvklausītāja imatrikulāciju par pilntiesīgu studentu izdod augstskolas rektors.
9. Ja brīvklausītājs ir sekmīgi nokārtojis visus atbilstošās studiju programmas apguves plānā paredzētos kārtējos pārbaudījumus, atbilstošās studiju programmas padome lemj par viņa pielaišanu gala pārbaudījumiem, kā arī apstiprina viņam diplomdarba (vai atbilstoši - bakalaura darba vai maģistra darba) tēmu un vadītāju. Pēc sekmīgas gala pārbaudījumu nokārtošanas brīvklausītājam tiek izsniegts VeA diploms par atbilstošās studiju programmas apguvi; brīvklausītājs iegūst šī diploma apliecināto kvalifikāciju vai akadēmisko grādu.


×