< Atpakaļ

Ventspils Augstskolas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes NOLIKUMS

Akta nr.: 00-25

Izdevējs: Senāts Statuss: Nav spēkā esošs

Dokumenta saturs:

1. Vispārīgie noteikumi

1.1. Ekonomikas un pārvaldības fakultāte (turpmāk EPF) ir Ventspils Augstskolas (turpmāk VeA) patstāvīga struktūrvienība.
1.2. EPF savā darbībā ievēro:
1.2.1. VeA Satversmi un Senāta lēmumus;
1.2.2. Rektora un mācību prorektora rīkojumus;
1.2.3. šo nolikumu;
1.2.4. fakultātes personāla pilnsapulces lēmumus;
1.2.5. fakultātes Domes lēmumus ( par fakultātes Domi skat. 4.sadaļā);
1.2.6. fakultātes dekāna rīkojumus.
1.3. EPF var būt sava simbolika.


2. Fakultātes darbības mērķis un uzdevumi

2.1. EPF ir izveidota akadēmiskās darbības organizēšanai ekonomikas un vadības zinātņu nozarēs.
2.2. Tās galvenais mērķis – sniegt studentiem pilnu augstāko akadēmisko un profesionālo izglītību ekonomikas un vadības zinību jomās, lai tajās vairotu Ventspils, Kurzemes un visas Latvijas intelektuālo potenciālu, lai nodrošinātu tautsaimniecību ar zinošiem un radoši domājošiem speciālistiem. Šī mērķa realizēšanai fakultāte ekonomikas un pārvaldības jomā risina šādus uzdevumus:
2.2.1. Izstrādā un īsteno akadēmiskās un profesionālās augstākās izglītības studiju programmas un apakšprogrammas, nosaka un saskaņo to saturu un zināšanu apguves formu (klātiene, neklātiene, tālmācība u.tml.);
2.2.2. Realizējot studiju programmas, veic augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanu;
2.2.3. Rūpējas par tālākizglītības un papildizglītības (pēcdiploma) apmācības īstenošanu;
2.2.4. Veic zinātnisko darbu un zinātniski informatīvo darbu, sagatavo mācību literatūru;
2.2.5. Nodrošina nepieciešamos apstākļus fakultātes struktūrvienību un tās personāla zinātniski pedagoģiskajai darbībai saskaņā ar studiju plāniem un studiju programmu prasībām, nodrošina atbilstošu akadēmisko vidi.
2.2.6. Risina citus jautājumus, kas saskaņā ar VeA Satversmi ir nodoti fakultāšu kompetencē.

3. Fakultātes struktūrvienības

3.1. Par EPF struktūrvienībām var būt katedras un citas apakšvienības, kas atbilst VeA Satversmei un Ekonomikas un pārvaldības fakultātes specifikai.
3.2. Kā īpaša(s) akadēmiskā darba organizācijas institūcija(s) EPF darbojas studiju programmu padome(s), kā izveidi un funkcijas nosaka speciāls EPF Domes apstiprināts nolikums.


4. Fakultātes pašpārvalde

4.1. EPF pašpārvaldi izveido tās pastāvīgais personāls aizklāti balsojot, deleģējot vai nolikumā noteiktos gadījumos ex officio, t.i. atbilstoši noteiktajam amatam.
4.2. EPF darbību vada un pārzina:
4.2.1. fakultātes Dome;
4.2.2. Domes ievēlēts un VeA Senāta apstiprināts fakultātes dekāns;
4.2.3. Domes apstiprināts fakultātes prodekāns; viņa kandidatūru izvirza fakultātes dekāns;
4.2.4. Domes apstiprināts fakultātes sekretārs; viņa kandidatūru izvirza fakultātes dekāns.
4.3. EPF augstākā pašpārvaldes lemjošā institūcija ir fakultātes Dome. Dome pārzina fakultātes mācību, zinātnisko un saimniecisko darbību.
4.4. EPF Domi veido:
4.4.1. ex officio:
4.4.1.1. fakultātes profesori un asociētie profesori, kuriem pamatdarba vieta ir VeA EPF;
4.1.1.2. EPF studiju programmu direktori;
4.4.2. uz sešiem gadiem ievēlēti pārstāvji no pārējā fakultātes akadēmiskā un tehniskā personāla, kuru skaitu un ievēlēšanas kārtību nosaka speciāls nolikums, kuru izstrādā un apstiprina Domes iepriekšējais sastāvs ne vēlāk kā mēnesi pirms savu pilnvaru izbeigšanās; veidojot Domi pirmo reizi, Domes vēlēšanu nolikumu izstrādā Domes izveides ierosinātājs un to apstiprina fakultātes personāla pilnsapulce;
4.4.3. pa vienam pārstāvim no katras studiju programmas katra kursa studentiem, kurus kārtējā akadēmiskā gada sākumā deleģē VeA studentu pašpārvalde;
4.5. Domes vēlēšanas organizē EPF Domes izveidota vēlēšanu komisija, kura pirms jaunizveidotās Domes darba uzsākšanas ziņo par vēlēšanu rezultātiem un atbilstību nolikumam un nodod tai vēlēšanu protokolu.
4.6. Ja viens vai vairāki no Domes vēlētā sastāva pārtrauc darbību Domē pirms tās pilnvaru izbeigšanās, Dome lemj par papildvēlēšanām vakanto domnieku vietu aizpildīšanai.
4.7. Domes priekšsēdētājs ir profesors, asociētais profesors vai docents, ko ievēl Domes locekļi aizklātā balsošanā ar vienkāršu balsu vairākumu uz sešiem gadiem, bet ne ilgāk kā divas reizes pēc kārtas. Domes priekšsēdētājs nevar vienlaicīgi būt dekāns.
4.8. Dome, balsojot atklāti, ievēl priekšsēdētāja vietnieku un sekretāru.
4.9. Domes sēdes notiek vienu reizi ceturksnī, bet ārkārtas sēdes var notikt arī citā laikā. Sasaukt Domes sēdes ir tiesīgs tās priekšsēdētājs patstāvīgi vai arī pēc fakultātes dekāna vai 1/3 Domes locekļu pieprasījuma.
4.10 Domes sēdes ir atklātas. Tajās var piedalīties un savu viedokli izteikt arī pārējie fakultātes docētāji. Domes sēdes parasti ilgst ne vairāk kā 1,5 stundas. Domes sēde ir pilntiesīga, ja tajā piedalās vairāk par 1/2 no Domes locekļu kopējā skaita, bet fakultātes un Domes personāla vēlēšanās – ne mazāk kā 2/3.
4.11. Domes sēdes vada tās priekšsēdētājs, bet viņa prombūtnes laikā - vietnieks vai Domes loceklis, kuru pilnvarojis Domes priekšsēdētājs. Domes sēdēs izskatāmo jautājumu materiāli un lēmumu projekti vismaz trīs dienas iepriekš jāiesniedz Domes sekretāram, kurš nodrošina, lai ar tiem varētu iepazīties Domes locekļi.
4.12. Dome lēmumus pieņem ar vienkāršu klātesošo Domes locekļu balsu vairākumu, atklāti vai aizklāti balsojot. Fakultātes un Domes personāla vēlēšanas notiek aizklātā balsošanā, izņemot gadījumus, kuros šis nolikums paredz citādu balsošanas kārtību. Pārējos gadījumos balsošana jāveic aizklāti, ja to pieprasa vismaz 1/3 no klātesošajiem Domes locekļiem. Studentu pārstāvjiem Domē ir atliekošā veto tiesības jautājumos, kas skar studējošo tiesības.
4.13. Domes sēdes protokolē Domes sekretārs.
4.14. EPF Dome:
4.14.1. nosaka un izlemj fakultātes akadēmiskās darbības pamatvirzienus, tās attīstības stratēģiju un perspektīvas, kā arī citus svarīgus fakultātes dzīves jautājumus;
4.14.2. izlemj studiju procesa un zinātniskā darba organizatoriskus jautājumus, kā arī fakultātei iedalīto finansu līdzekļu izlietošanas kārtību;
4.14.3. aizklātā balsošanā ievēl fakultātes dekānu, prodekānu, docentus, vecākos pētniekus, lektorus, pētniekus, asistentus;
4.14.4. apstiprina:
4.14.4.1. studiju programmu padomju sastāvus un šo padomju ievēlētos studiju programmu direktorus;
4.14.4.2. pamatojoties uz akadēmisko grādu un profesionālās kvalifikācijas piešķiršanas komisiju priekšlikumiem, apstiprina akadēmiskos grādus un profesionālo kvalifikāciju, kas iegūti studējot fakultātē realizējamajās studiju programmās;
4.14.4.3. fakultātes zinātniskā darba programmas;
4.14.5. pamatojoties uz studiju programmu padomju priekšlikumiem un ekspertu atzinumiem, apstiprina:
4.14.5.1. studiju programmas akadēmiskās un profesionālās izglītības iegūšanai,
4.14.5.2. tālākizglītības un papildizglītības programmas;
4.14.5.3. izmaiņas iepriekš apstiprinātajās studiju programmās;
4.14.6. pamatojoties uz studiju programmu padomju priekšlikumiem, apstiprina:
4.14.6.1. studiju programmu padomju nolikumus un izmaiņas tajos;
4.14.6.2. akadēmisko grādu un profesionālās kvalifikācijas piešķiršanas komisiju sastāvus, to priekšsēdētājus, viņu vietniekus un komisiju sekretārus,
4.14.6.3. ikgadējos studiju plānus;
4.14.7. ierosina apstiprināšanai Senātā:
4.14.7.1. studiju maksas lielumus fakultātē realizējamajās studiju programmās;
4.14.7.2. ar jaunu studentu uzņemšanu kārtējā akadēmiskajā gadā saistītus imatrikulācijas papildnoteikumus, kā arī priekšlikumus par imatrikulējamo studentu skaitu attiecīgajā studiju programmā un citus ar to saistītus jautājumus;
4.14.8. virza uz Senātu iesniegumus:
4.14.8.1. par profesora vai asociētā profesora vietas aizpildīšanu;
4.14.8.2. par emeritus nosaukuma piešķiršanu;
4.14.8.3. par VeA Goda doktora grāda vai VeA Goda biedra nosaukuma piešķiršanu;
4.14.9. ierosina VeA rektoram kandidātus iecelšanai akadēmiskajos amatos;
4.14.10. pieņem lēmumus par EPF struktūrvienību izveidošanu, reorganizēšanu un likvidēšanu, kā arī apstiprina fakultātes struktūrvienību nolikumus un to vadītājus;
4.14.11. pieņem izlemšanai citus ar EPF darbību saistītus jautājumus, kuru izskatīšana saskaņā ar VeA Satversmi neietilpst Senāta vai citu VeA institūciju kompetencē.


5. Fakultātes operatīvā pārvalde
5.1. EPF operatīvo pārvaldi nodrošina fakultātes dekāns, prodekāns un fakultātes sekretārs.
5.2. Dekāns kā fakultātes izpildvaras vadītājs ir padots VeA mācību prorektoram.
5.3. EPF dekānu ievēl no fakultātes profesoriem vai asociētajiem profesoriem aizklātā balsošanā, piedaloties ne mazāk kā 2/3 Domes locekļu ar balsu vairākumu uz pieciem gadiem, bet ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas. Vēlēšanas organizē Dome.
5.4. Fakultātes dekāns ir fakultātes oficiālais pārstāvis fakultātes lietās, VeA institūcijās, attiecībās ar citām fiziskām un juridiskām personām.
5.5. Fakultātes dekāns atbild par to, lai EPF struktūrvienības un personāls ievērotu VeA Satversmi, šo nolikumu un Domes lēmumus, rūpējas un atbild par studiju un zinātniskā darba organizāciju, kārto fakultātes kompetences ietvaros saimnieciskos un finansiālos jautājumus, savas kompetences ietvaros izdod rīkojumus.
5.6. Fakultātes dekāns nosaka un pārrauga prodekāna un fakultātes sekretāra pienākumus, kontrolē viņu pienākumu izpildi, pārrauga fakultātes struktūrvienību vadītāja un fakultātes darbinieku darbību.
5.7. Fakultātes dekāns ir atbildīgs par Domes un VeA vadības lēmumu un rīkojumu izpildi jautājumos, kas skar EPF darbību. Fakultātes dekānam ir tiesības noteikt līdz divām nedēļām atliekošo veto Domes lēmumam.
5.8. Fakultātes dekāna prombūtnes gadījumā viņu aizstāj fakultātes prodekāns.
5.9. Fakultātes dekāna pienākumos ietilpst arī fakultātes darbības koordinēšana ar citām augstskolām, zinātniskām un citām iestādēm.
5.10. EPF sekretārs pārzina un kārto fakultātes lietvedību, palīdz fakultātes dekānam pildīt Domes lēmumus un pārraudzīt citu EPF struktūrvienību darbvedības jautājumus. EPF sekretāra darba pienākumus nosaka speciāls Domes apstiprināts nolikums.


6. EPF finansēšanas avoti un to izlietošana
6.1. EPF finansēšanas avoti ir:
6.1.1. VeA budžets;
6.1.2. līdzekļi, kurus saņem no Latvijas Zinātnes padomes saskaņā ar tās un VeA noteikto finansēšanas kārtību;
6.1.3. fizisku un juridisku personu iemaksas un ziedojumi;
6.1.4. apmaksa par zinātnisko pētījumu izpildi, konsultācijām, ekspertīzēm un to projektiem un citiem pakalpojumiem:
6.1.5. citi likumā paredzēti ienākuma avoti.
6.2. Augstākminēto EPF līdzekļu izmantošanu kontrolē pilnvarota VeA Revīzijas komisija.


7. EPF reorganizēšanas un likvidēšanas kārtība
7.1. EPF reorganizāciju vai likvidāciju var ierosināt EPF Dome vai VeA Senāts;
7.2. Galīgo lēmumu par EPF reorganizāciju un likvidāciju pieņem VeA Senāts;
7.2. EPF reorganizācija vai likvidācija veicama LR likumdošanas aktos un VeA Senāta noteiktajā kārtībā.


8. EPF nolikuma pieņemšanas un grozīšanas kārtība
8.1. VeA EPF nolikumu pieņem EPF Dome un apstiprina VeA Senāts.
8.2. Nolikuma izmaiņas un papildinājumus veic fakultātes Dome un tos apstiprina VeA Senāts.


×