< Atpakaļ

Nolikums par akadēmiskā personāla darba uzskaiti

Akta nr.: 00-30

Izdevējs: Senāts Statuss: Nav spēkā esošs

Dokumenta saturs:

1. Vispārīgie noteikumi

1. Šis nolikums regulē Ventspils Augstskolas akadēmiskā personāla darba uzskaiti, vadoties tikai no diviem parametriem: kontaktstundu skaita un apmācāmo studentu skaita, un tas pielietojams akadēmiskā personāla mācību darba slodzes aprēķināšanai.
2. VeA akadēmiskā personāla mācību darba slodze studiju gadā ir sekojoša:
&#61623; Asoc.profesoram 600-700 stundas;
&#61623; Docentam 700-800 stundas;
&#61623; Lektoram 800-900 stundas;
&#61623; Asistentam 900-1000 stundas.
3. Katedras vadīšana uzskatāma par mācību darbu ar slodzi 100-150 stundas gadā.
4. Profesora un asociētā profesors tiešajos darba pienākumos, atbilstoši Augstskolu likuma 27.panta prasībām, ietilpst arī zinātniskais un metodiskais darbs, bet docenta un lektora tiešajos darba pienākumos ietilpst arī metodiskais un/vai zinātniskais darbs.
5. Akadēmiskā personāla zinātnisko darbu vērtē pēc monogrāfiju (vārdnīcu u.c.) un zinātnisko publikāciju skaita vispāratzītos recenzējamos vai citos zinātniskos izdevumos, kā arī pēc pētnieciskos (fundamentālos vai lietišķos) projektos VeA piesaistītā finansējuma apjoma.
6. Akadēmiskā personāla metodisko darbu vērtē pēc mācību materiālu – jaunu vai būtiski atjaunotu – lappušu skaita, kā arī pēc jaunu studiju kursu sagatavošanas rezultātiem.
7. Par zinātnisko vai metodisko darbu tiek uzskatīta arī mācību vai zinātnisku konferenču sagatavošana un rīkošana (darbs orgkomitejā).

2. Slodzes uzskaites kārtība

8. Akadēmiskā personāla mācību darba slodze ietver:
&#61623; Lekciju, semināru, konsultāciju un praktisko nodarbību vadīšanu;
&#61623; Eksāmenu un ieskaišu pieņemšanu;
&#61623; Kontroldarbu (tulkojumu) vadīšanu un labošanu;
&#61623; Semestra un kursa darbu vadīšanu un recenzēšanu;
&#61623; Studentu patstāvīgā darba vadīšanu un kontroli;
&#61623; Gatavošanos darbam auditorijā;
&#61623; (*)Bakalauru, kvalifikācijas un maģistru darbu vadīšanu un recenzēšanu;
&#61623; (*)Studentu prakses vadīšanu;
&#61623; (*)Darbu gala pārbaudījumu komisijās.
Ar (*) atzīmētās darba formas ar īpašu Rektora rīkojumu var tikt uzskaitītas arī atsevišķi un apmaksātas kā papildus darbs (ja šo darbu apjoms pārsniedz vidējos VeA normatīvus).
9. Akadēmiskā personāla mācību slodze uzskaites stundās T tiek aprēķināta pēc formulas T=t(c+qN), kur t- kontaktstundu skaits, N- uz kursu reģistrēto studentu skaits, bet c un q – koeficienti, kurus, ņemot vērā katras studiju programmas īpatnības, izstrādā VeA fakultātes, izvērtē Akadēmiskā vai Studiju padome, bet apstiprina Senāts.
10. Koeficienti c un q var būt atšķirīgi dažādām studiju programmām vai, vienas studiju programmas ietvaros, dažādiem nodarbību veidiem (lekcijas, praktiskie darbi u.tml.).
11. Rektors ar rīkojumu var izmainīt Senāta apstiprinātos koeficientus c un q uz laiku līdz 3 mēnešiem, lai grieztos pie Senāta ar motivētu to pārskatīšanas ierosinājumu.


×