< Atpakaļ

Par izmaiņām Studentu padomes vēlēšanu nolikumā

Akta nr.: 15-35

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:

Noklausījies Ventspils Augstskolas Studentu padomes locekles Kristas Papēdes ziņojumu un ņemot vērā Studentu padomes valdes 2015. gada 20. marta sēdes lēmumu Nr. 8,
Ventspils Augstskolas Senāts
nolemj:

veikt grozījumus Studentu padomes vēlēšanu nolikumā un apstiprināt minētā nolikuma jauno redakciju un svītrojumus.

Vecā redakcija
1.2.VeASP vēlē vispārējās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās, kurās piedalās ne mazāk kā 20% no VeA studējošo skaita. Ja vēlēšanās piedalās mazāk kā 20% no VeA studējušo skaita, tad mēneša laikā tiek rīkotas atkārtotas vēlēšanas.
1.4. Šis nolikums attiecas arī uz VeASP ārkārtas vēlēšanām.
1.5. Ārkārtas vēlēšanas uz atsevišķām VeASP biedru vietām rīkojamas, ja par to lēmusi VeASP saskaņā ar Ventspils Augstskolas Studentu padomes nolikuma 3.6. punktu.

2.1. Studējošie izveido VeASP Vēlēšanu komisiju (turpmāk VK) ne mazāk kā 3 studentu sastāvā. VK locekļi nedrīkst kandidēt vēlēšanās. Darbam VK piesakās brīvprātīgi, līdz tiek sasniegts nepieciešamais komisijas pārstāvju skaits.
2.3.1. Izsludina padomes pārstāvju kandidātu pieteikumu iesniegšanas laiku.
2.3.2. Pieņem kandidātu sarakstus, izgatavo vēlēšanu zīmes, organizē vēlēšanas.

3.10. Kandidātiem ir jābūt pilna laika klātienes VeA profesionālo, bakalaura, maģistra vai doktora studiju programmu studentiem.
4.2. Vēlēšanu telpās VK pārliecinās, vai ieradušās personas, kas grib balsot, ir vēl nebalsojuši VeASP vēlētāji.
4.3. Vēlētājiem izsniedzamajās vēlēšanu zīmēs (turpmāk zīmēs) norādāms katra kandidāta vārds, uzvārds un pārstāvētā fakultāte. Tajās jābūt vietām, kur vēlētājs var atzīmēt sev vēlamos kandidātus.
4.4. VeASP tiek ievēlēti 20 studenti. Atzīmējot sev vēlamos kandidātus, vēlētajam ir jāatzīmē vismaz viens kandidāts no katras fakultātes, pretējā gadījumā vēlēšanu zīme tiek uzskatīta par nederīgu. Ja no kādas fakultātes nav pieteicies neviens kandidāts, šī fakultāte vēlēšanu zīmē netiek iekļauta.
4.5. Vēlēšanu telpās vēlētājs saņem no VK zīmi, kurā var atzīmēt sev vēlamos kandidātus.
4.6. Vēlētājs vienatnē veic atzīmes, saloka zīmi un nodod to VK, kas to apzīmogo ar VeASP zīmogu un iemet aizzīmogotā urnā.
4.7. VK nodrošina neierobežotu vēlēšanu brīvību, kā arī to, lai vēlēšanu telpās nebūtu aģitācijas.
4.8. Pēc vēlēšanu laika beigām drīkst balsot tikai vēlētāji, kas ieradušies vēlēšanu telpās pirms tam.

5.1. Tūlīt pēc vēlēšanām VK atver aizzīmogoto urnu un sāk balsu skaitīšanu.
5.2. VK protokolā atzīmē: balsstiesīgo skaitu; izsniegto zīmju skaitu. Pēc urnas atvēršanas atzīmē: urnā esošo zīmju skaitu; derīgo zīmju skaitu; nederīgo zīmju skaitu, norādot nederīguma cēloni; katra saraksta derīgo zīmju skaitu; par katru kandidātu – zīmju skaitu, kurās viņa ievēlēšana atbalstīta.
5.3. Nederīgas ir zīmes bez attiecīgā zīmoga un tās, kurās nav atzīmēts neviens kandidāts, vai arī tā nav aizpildīta atbilstoši 4.4. punkta prasībām.

6.1. Par VeASP biedriem kļūst tie 20 kandidāti, kuri vēlēšanās ieguvuši vislielāko balsu skaitu. Ja kandidātiem ir vienāds balsu skaits, tad kandidātu sarindošanas secība ir atbilstoša pieteikumu iesniegšanas laikiem.

7.1. Sūdzības par pārkāpumiem vēlēšanās iesniedzamas 7 dienu laikā pēc vēlēšanām VeA Šķīrējtiesā. Ja VeA Šķīrējtiesa tās atzīst par pamatotām un pārkāpumus par tādiem, kas būtiski ietekmējuši vēlēšanu iznākumus, mēneša laikā VeASP vēlējama atkārtoti.
7.2. VK protokoli nododami VeA kancelejā, arhīvam. Zīmes drīkst iznīcināt pēc pirmās jaunievēlētās VeASP sēdes vai, ja ir sūdzības par vēlēšanām, pēc sūdzību izskatīšanas.

Jaunā redakcija
1.2. VeASP vēlē vispārējās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās, kurās piedalās ne mazāk kā 15% no VeA studējošo skaita. Ja vēlēšanās piedalās mazāk nekā 15% no VeA studējošo skaita, tad mēneša laikā tiek rīkotas atkārtotas vēlēšanas.
1.4. Svītrots.
1.5. Ārkārtas vēlēšanas uz atsevišķām VeASP biedru vietām rīkojamas, ja par to lēmusi VeASP saskaņā ar Ventspils Augstskolas Studentu padomes nolikuma 3.7. punktu. Uz ārkārtas vēlēšanām attiecas vēlēšanu nolikumā noteiktā kandidātu pieteikšanās un ievēlēšanas kārtība.
2.1. Studējošie VeASP esošā sastāva vadībā izveido VeASP Vēlēšanu komisiju (turpmāk VK) ne mazāk kā 3 studentu sastāvā. VK locekļi nedrīkst kandidēt vēlēšanās. Darbam VK piesakās brīvprātīgi, līdz tiek sasniegts nepieciešamais komisijas pārstāvju skaits.
2.3.1. Izsludina padomes pārstāvju kandidātu pieteikumu iesniegšanas laiku – sākumu un beigas.
2.3.2. Pieņem kandidātu sarakstus, izveido vēlēšanu veidlapas, organizē vēlēšanas.

3.10. Kandidātiem ir jābūt VeA profesionālo, bakalaura, maģistra vai doktora studiju programmu studentiem.
4.2. Vēlēšanās drīkst piedalīties jebkurš VeA students.
4.3. Vēlētājiem sniedz pieeju vēlēšanu veidlapai, kurā norādīts katra kandidāta vārds, uzvārds un pārstāvētā fakultāte un
kas ir aktīva 48 stundas no veidlapas publiskošanas brīža elektroniskajā vidē – augstskolas forumā. Katrās vēlēšanās katrs students drīkst balsot ne vairāk kā vienu reizi.
4.4. VeASP tiek ievēlēti 15 studenti. Lai vēlēšanu veidlapa tiktu uzskatīta par derīgu, atzīmējot sev vēlamos kandidātus, vēlētājam ir jāatzīmē vismaz viens kandidāts no katras fakultātes. Ja no kādas fakultātes nav pieteicies neviens kandidāts, šī fakultāte vēlēšanu veidlapā netiek iekļauta.
4.5. Svītrots.
4.6. Vēlētājs vienatnē veic atzīmes un iesniedz aizpildīto veidlapu elektroniski VK locekļiem.
4.7. VK nodrošina neierobežotu balsošanas brīvību.
4.8. Svītrots.





5.1. Tūlīt pēc vēlēšanām VK sāk balsu skaitīšanu.
5.2. Pēc elektroniskās balsošanas slēgšanas VK protokolā atzīmē: balsstiesīgo skaitu, iesniegto veidlapu skaitu, par katru kandidātu – veidlapu skaitu, kurās viņa ievēlēšana atbalstīta.
5.3. Svītrots.






6.1. Par VeASP biedriem kļūst tie 15 kandidāti, kuri vēlēšanās ieguvuši vislielāko balsu skaitu. Ja kandidātiem ir vienāds balsu skaits, tad kandidātu sarindošanas secība ir atbilstoša pieteikumu iesniegšanas laikiem.

7.1. Sūdzības par pārkāpumiem vēlēšanās 7 dienu laikā pēc to norises iesniedzamas esošā VeASP sasaukuma priekšsēdētājam. Sūdzību izskatīšanai priekšsēdētājs izveido neatkarīgu apelācijas komisiju, kas darbojas saskaņā ar VeASP noteikto iekšējo kārtību. Ja apelācijas komisija sūdzības atzīst par pamatotām un pārkāpumus par tādiem, kas būtiski ietekmējuši vēlēšanu iznākumu, mēneša laikā VeASP vēlējama atkārtoti.
7.2. VK protokoli nododami VeA kancelejā, arhīvam. Veidlapas drīkst iznīcināt ne ātrāk kā pēc pirmās jaunievēlētās VeASP sēdes vai, ja ir sūdzības par vēlēšanām, pēc sūdzību izskatīšanas.



Senāta priekšsēdētājs G. Dreijers


×