< Atpakaļ

VeA Studentu padomes vēlēšanu nolikums

Akta nr.: 14-34

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:

APSTIPRINĀTS
ar VeA Senāta 5.03.2014.
sēdes lēmumu Nr. 14-34

VeA Studentu padomes vēlēšanu nolikums

1. VISPĀRĒJIE NOTEIKUMI

1.1. Ventspils Augstskolas (VeA) Studentu padomes (SP) vēlēšanu tiesības ir VeA bakalaura, profesionālo, maģistra un doktora studiju programmu studentiem.
1.2. VeA SP ievēl vispārējās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās, kurās piedalās ne mazāk kā 20% no VeA studējošo skaita. Ja vēlēšanās piedalās mazāk kā 20% no VeA studējušo skaita, tad mēneša laikā rīko atkārtotas vēlēšanas.
1.3. VeA SP vēlēšanas notiek katru gadu ne vēlāk kā līdz 1. maijam.
1.4. Šis nolikums attiecas arī uz VeA SP ārkārtas vēlēšanām.
1.5. Ārkārtas vēlēšanas uz visu VeA SP sastāvu rīkojamas gadījumā, ja pašreizējās SP biedru skaits ir mazāks par pusi no iepriekšējās SP vēlēšanās ievēlēto biedru skaita.

2. VĒLĒŠANU KOMISIJA

2.1. Studējošie izveido VeA SP Vēlēšanu komisiju (turpmāk VK) ne mazāk kā 3 studentu sastāvā. VK locekļi nedrīkst kandidēt vēlēšanās.
2.2. VK izsludina un organizē vēlēšanas, apkopo rezultātus, atbild par vēlēšanām kopumā.
2.3. Vēlēšanu komisija:
2.3.1. Izsludina padomes pārstāvju kandidātu pieteikumu iesniegšanas laiku (sākumu un beigas).
2.3.2. Pieņem kandidātu sarakstus, izgatavo vēlēšanu zīmes (nepieciešamības gadījumā arī elektroniskās), organizē vēlēšanas.
2.3.3. Apkopo vēlēšanu rezultātus un paziņo ievēlētās VeA SP sastāvu.

3. KANDIDĀTU PIETEIKUMI

3.1. Kandidātu pieteikumu vēstules iesniedzamas VK vismaz 10 dienas pirms vēlēšanām.
3.2. Pieteikumā norādāms kandidāta vārds, uzvārds, fakultāte, kurss. Katrs kandidāts ar savu parakstu apliecina piekrišanu kandidēt.
3.3. Pieteikuma vēstulē norādāms kandidāta mērķis darbībai VeA SP, motivācija un iepriekšējā pieredze, kā arī cita nozīmīga informācija, kas ir būtiska VeA SP vēlēšanu procesā.
3.4. Pieteikumu vēstulei ir jābūt skaidri salasāmam un bez svītrojumiem, dzēsumiem un labojumiem.
3.5. Pieteikumu paraksta vismaz 10 studenti. Norādāms katra parakstītāja vārds un uzvārds. Ja VK atklāj parakstītāja neatbilstību šī nolikuma prasībām, viņu svītro no parakstītāju skaita.
3.6. Par pieteikuma pilnību un pareizību atbild tā iesniedzēji.
3.7. VK pārbauda pieteikuma atbilstību šī nolikuma prasībām. Ja saraksts tām neatbilst, to 2 dienu laikā kopš iesniegšanas atdod iesniedzējiem kļūdu un nepilnību labošanai. Labošanas laiks ir 2 dienas.
3.8. Šī nolikuma prasībām atbilstošus pieteikumus VK reģistrē un numurē iesniegšanas secībā.
3.9. Kandidātiem, kuru pieteikumus VK atzinusi par šī nolikuma prasībām atbilstošus, ir pienākums piedalīties visos VK organizētos priekšvēlēšanu pasākumos.
3.10. Kandidātiem ir jābūt VeA bakalaura, profesionālo, maģistra vai doktora studiju programmu studentiem.

4. VĒLĒŠANU KĀRTĪBA

4.1. Kandidātu pieteikumu vēstules izliek publiskai apskatei VeA telpās vismaz 7 dienas pirms vēlēšanām.
4.2. Vēlēšanu telpās VK pārliecinās, vai ieradušās personas, kas grib balsot, ir vēl nebalsojuši VeA SP vēlētāji.
4.3. Vēlētājiem izsniedzamajās vēlēšanu zīmēs (turpmāk zīmēs) norādāms katra kandidāta vārds, uzvārds un pārstāvētā fakultāte. Tajās jābūt vietām, kur vēlētājs var atzīmēt sev vēlamos kandidātus.
4.4. VeA SP ievēl 20 studentus. Atzīmējot sev vēlamos kandidātus, vēlētajam ir jāatzīmē vismaz viens kandidāts no katras fakultātes, pretējā gadījumā vēlēšanu zīme nav derīga. Ja no kādas fakultātes nav pieteicies neviens kandidāts, šī fakultāte vēlēšanu zīmē netiek iekļauta.
4.5. Vēlēšanu telpās vēlētājs saņem no VK zīmi, kurā var atzīmēt sev vēlamos kandidātus.
4.6. Vēlētājs vienatnē veic atzīmes, saloka zīmi un nodod to VK, kas to apzīmogo ar VeA SP zīmogu un iemet aizzīmogotā urnā.
4.7. VK nodrošina neierobežotu vēlēšanu brīvību, kā arī to, lai vēlēšanu telpās nebūtu aģitācijas.
4.8. Pēc vēlēšanu laika beigām drīkst balsot tikai vēlētāji, kas ieradušies vēlēšanu telpās pirms tam.

5. BALSU SKAITĪŠANA, VĒLĒŠANU IZNĀKUMU NOTEIKŠANA

5.1. Tūlīt pēc vēlēšanām VK atver aizzīmogoto urnu un sāk balsu skaitīšanu.
5.2. VK protokolā atzīmē: balsstiesīgo skaitu; izsniegto zīmju skaitu. Pēc urnas atvēršanas atzīmē: urnā esošo zīmju skaitu; derīgo zīmju skaitu; nederīgo zīmju skaitu, norādot nederīguma cēloni; katra saraksta derīgo zīmju skaitu; par katru kandidātu – zīmju skaitu, kurās viņa ievēlēšana atbalstīta.
5.3. Nederīgas ir zīmes bez attiecīgā zīmoga un tās, kurās nav atzīmēts neviens kandidāts, vai arī tā nav aizpildīta atbilstoši 4.4. punkta prasībām.

6. DARBĪBAS UZSĀKŠANA

6.1. Par VeA SP biedriem kļūst tie 20 kandidāti, kuri vēlēšanās ieguvuši vislielāko balsu skaitu. Ja kandidātiem ir vienāds balsu skaits, tad kandidātu sarindošanas secība ir atbilstoša pieteikumu iesniegšanas laikiem.
6.2. Jaunievēlētie VeA SP biedri pārņem pilnvaras no iepriekšējās VeA SP nedēļas laikā pēc vēlēšanām.
6.3. VK apstiprina vēlēšanu rezultātus 3 dienu laikā pēc vēlēšanām.

7. NOSLĒGUMA NOTEIKUMI

7.1. Sūdzības par pārkāpumiem vēlēšanās iesniedzamas 3 dienu laikā pēc vēlēšanām VeA Šķīrējtiesā. Ja VeA Šķīrējtiesa tās atzīst par pamatotām un pārkāpumus par tādiem, kas būtiski ietekmējuši vēlēšanu iznākumus, mēneša laikā VeA SP vēlējama atkārtoti.
7.2. VK protokoli nododami VeA kancelejā, arhīvam. Zīmes drīkst iznīcināt pēc pirmās jaunievēlētās VeA SP sēdes vai, ja ir sūdzības par vēlēšanām, pēc sūdzību izskatīšanas.



×