< Atpakaļ

PRAKSES ORGANIZĒŠANA VENTSPILS AUGSTSKOLĀ

Akta nr.: 99-18

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:

Atbilstoši bakalaura un profesionālo studiju programmu specifikai, to teorētiski praktiskajai orientācijai (vadības zinību bakalaura studiju programma ar specializācijām, tulkošanas profesionālās studiju programmas), kas saistīta ar studentu patstāvīgā darba apjoma un intensitātes palielināšanos un lielāku studentu personīgo atbildību par studiju gaitu un rezultātiem, mācību prakses ir profesionālo studiju programmu obligāta, bet akadēmisko studiju programmu vēlama sastāvdaļa.
Ventspils Augstskolā tiek noteikta šāda kārtība prakses organizācijā:
1. Studiju programmas padome izstrādā prakses programmu, rekomendē prakses vadītāju(s) un prakses vērtēšanas komisijas sastāvu ne mazāk kā 3 cilvēku sastāvā. Nodaļas vadītājs apstiprina prakses vērtāšanas komisijas sastāvu un prakses vadītājus. Prakses programmā tiek formulēts tās mērķis, noteikta prakses dokumentu uzskaite un noformēšana, konkretizēti studentu individuālie uzdevumi, prakses vadītāja pienākumi, utt.
2. Prakses programmu apstiprina nodaļas akadēmiskā personāla sēdē.
3. Prakses vadītāja pienākums ir sagatavot Rektora rīkojuma projektu par atbilstošās studiju programmas studentu norīkošanu praksē un saskaņot ar studentiem prakses vietu un laiku, savas kompetences ietvaros sniedzot nepieciešamo palīdzību piemērotas prakses vietas izvēlē. Prakses vadītājs sadarbībā ar prakses uzņēmumu izsniedz studentiem prakses individuālos uzdevumus un konsultē tos nepieciešamo dokumentu noformēšanā. Organizātorisku jautājumu risināšanai iespējama prakses vadītāja izbraukšana komandējumā uz prakses vietām.
4. VeA studentiem un docētājiem – prakses vadītājiem prakses laikā komandējuma izdevumus sedz no Augstskolas budžetā paredzētajiem prakses komandējumu apmaksas līdzekļiem. Komandējumos studentus un docētājus norīko ar VeA Rektora rīkojumu.
5. Studentam ir tiesības un pienākums izvēlēties prakses vietu tā, lai izpildītu studiju programmas padomes sastādītās prakses programmas prasības. Ja praksei studiju programmā nav paredzēts konkrēts laiks, tad pēc studenta izvēles var atļaut mainīt prakses laiku tā, lai tas netraucētu pārējo studiju procesu.
6. Studentam prakses laikā patstāvīgi jāizpilda visi prakses programmā paredzētie uzdevumi, jāiesniedz prakses pārskats un mēneša laikā pēc teorētisko studiju atsākšanas jāsniedz ziņojums prakses noslēguma konferencē par darba rezultātiem.
7. Prakses laikā iegūto zināšanu un praktisko iemaņu pārbaudes rezultāti tiek vērtēti ar atzīmi 10 punktu sistēmā.
8. Par sekmīgu darbu prakses laikā students saņem studiju programmā noteikto kredītpunktu skaitu.
9. Tiek noteikti sekojoši docētāju slodžu uzskaites normatīvi par prakses organizāciju:
9.1. 2 akadēmiskās stundas uz studentu grupu (ne mazāk kā 10 studējošie) nedēļā;
9.2. 1 stunda par prakses pārskata recenzēšanu.


×