< Atpakaļ

NOLIKUMS PAR STUDIJU KURSU APJOMA, SATURA UN VĒRTĒJUMA ATZĪŠANU VENTSPILS AUGSTSKOLĀ

Akta nr.: 99-23

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:

1. Vispārīgie noteikumi.
1.1. Ar terminu "akadēmisko studiju priekšmetu pielīdzināšana, (turpmāk tekstā "pielīdzināšana") šajā nolikumā apzīmē citās augstskolās apgūtos studiju priekšmetus vai priekšmetu kopas, kas var aizvietot Ventspils Augstskolas studiju programmā esošos priekšmetus.
1.2. Studiju priekšmetu pielīdzināšana nedrīkst nonākt pretrunā ar Latvijas Republikas izglītības likumiem un normatīvo dokumentu prasībām.
1.3. Pielīdzināt var tikai tādus studiju priekšmetus, kuru saturs ir līdzvērtīgs vai plašāks nekā aizvietojamajam studiju priekšmetam VeA.
1.4. Pielīdzināto studiju priekšmetu kopīgais apjoms nedrīkst pārsniegt pusi no attiecīgās studiju programmas apjoma (kredītpunktos).
2. Priekšmeti, kurus iespējams pielīdzināt, ir:
2.1. studiju priekšmeti, kuri apgūti attiecīgajā valstī oficiāli atzītā (akreditētā augstākajā mācību iestādē un iekļauti tās reģistrā kā priekšmeti, kas dod tiesības pretendēt uz noteiktas kvalifikācijas augstskolas diploma vai akadēmiskā grāda ieguvi.
2.2. intensīvas apmācības kursi, kas paredzēti akadēmisko kredītu ieguvei.
2.3. prakses veidi, kuri atbilst VeA prasībām.
3. Pielīdzināšanas procedūra.
3.1. Studiju priekšmeta pielīdzināšanai nepieciešamā dokumentācija, kuru pretendents iesniedz attiecīgās studiju programmas direktoram:
3.1.1. studenta rakstisks iesniegums par pielīdzināšanu;
3.1.2. studiju priekšmeta programmas apraksts vai paplašinātas anotācijas kopijas, kas ļauj spriest par tā raksturu, apjomu, saturu un līmeni. Minētajiem dokumentiem ir jābūt kopijām no augstskolu studiju priekšmeta reģistra vai studiju programmas. Dokumentiem svešvalodās jāpievieno tulkojums latviešu valodā;
3.1.3. kursa darbu, projektu, referātu anotācijas, kas ļauj spriest par to saturu un apjomu. Kā apstiprinājumam ir jābūt kopijām no augstskolu studiju priekšmetu reģistra.
3.1.4. studijas apliecinošs dokuments (oriģināls) ar studiju apjoma un studenta sekmju vērtējumu (ja nepieciešams, pievienojot tulkojumu latviešu valodā).
3.2. Pamatojoties uz studenta iesniegtajiem dokumentiem, studiju programmas direktors sagatavo "Studiju priekšmetu pielīdzināšanas protokolu". Protokolā obligāti jāatspoguļo šādas ziņas:
1.1.1. mācību iestādes pilns nosaukums, kurā apgūts pielīdzināmais priekšmets;
1.1.2. studiju programmas priekšmets latviski un oriģinālvalodā;
1.1.3. priekšmeta apjoms un tam pielīdzinātie kredītpunkti pēc VeA pieņemtās sistēmas;
1.1.4. studiju novērtējums pēc VeA pieņemtās sistēmas;
1.1.5. kādā studiju programmas sadaļā tiek iekļauts pielīdzinātais priekšmets, kādu studiju programmas priekšmetu tas aizstājis;
1.1.6. docētāja, kurš veicis studiju priekšmeta novērtējumu, uzvārds un iniciāļi (oriģinālvalodā),amats, zinātniskais un /vai akadēmiskais grāds;
1.1.7. dokumentu uzskatījums, kuri bijuši par pamatu pielīdzināšanas procedūrai;
1.3. Studiju programmas direktors Protokolu kopā ar dokumentu paketi iesniedz nodaļas / fakultātes Studiju programmu padomei, kura akceptē ( vai noraida) studiju priekšmetu pielīdzināšanu.
1.4. Pozitīva lēmuma gadījumā studiju programmas direktors veic atbilstošus ieraktus studenta sekmju grāmatiņā, studiju kartēs ierakstu izdara sekretārs.
1.5. Studiju priekšmetu pielīdzināšanas protokols glabājas VeA kancelejā kopā ar studiju kartēm.


×