< Atpakaļ

NOLIKUMS par studiju darba uzskaiti kredītpunktos Ventspils Augstskolā

Akta nr.: 99-25

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:

Saskaņā ar LR IZM 1998.gada 8. aprīļa rīkojumu nr. 206, kurā uzsvērta nepieciešamība veicināt Latvijas Republikas augstskolu studiju laika un augstskolas beigšanas dokumentu atzīšanu augstākās izglītības jomā starptautiskā praksē, studiju kursu un studiju programmu apjoma uzskaite Ventspils Augstskolā jāveic, ievērojot normatīvus, kuri atbilst Eiropas Komisijas 1997. gada augustā pieņemtajai Eiropas kredītpunktu pārneses sistēmai:

1. Viens kredītpunkts atbilst viena studenta vismaz 40 stundu studiju darba apjomam, no tā ne mazāk kā pusi veido studenta patstāvīgais darbs.
2. Kredītpunkti tiek ieskaitīti par katru apgūtu kursu vai citu studiju veidu, ja vērtējums pārbaudījumā 10 punktu sistēmā nav zemāks par “4” (“gandrīz viduvēji”).
3. Kredītpunktus var piešķirt par praksēm (prakse kā īpaša kursa forma) un par zinātniskās pētniecības darbu.
4. Semestra ilgums ir 20 nedēļas, un studenta darba orientējošais apjoms semestrī tātad ir 20 kredītpunkti (vismaz 40 stundu darba nedēļa atbilst vienam kredītpunktam).


Termina skaidrojums:

Kredītpunkti ir skaitliska vērtība, ko piešķir par studiju darba stundu skaitu, lai norādītu priekšmeta (studiju kursa) apgūšanai nepieciešamo studenta darba slodzi. Tie atspoguļo darba daudzumu, kas jāiegulda katra studiju kursa apguvē, t.i., lekcijās, semināros, praktiskajās nodarbībās, konsultācijās, materiālu vākšanā, individuālajās studijās bibliotēkā vai mājās un eksāmenos vai citos vērtēšanas pasākumos salīdzinājumā ar kopējo darba daudzumu, kas nepieciešams, lai pabeigtu pilnu akadēmisko studiju gadu attiecīgajā mācību iestādē.

Kredītpunktu uzskaites sistēmas pielietojums atbilstoši ECTS nosacījumiem garantē, ka studiju programma darba slodzes ziņā būs pielīdzināma attiecīgajam studiju periodam citās Latvijas un ārzemju augstskolās.
(Skat.:Eiropas kredītpunktu pārneses sistēma, ECTS, Rīgā, 1997., 6.lpp.)






×