< Atpakaļ

VENTSPILS AUGSTSKOLAS akadēmisko bakalaura studiju programmu NOLIKUMS

Akta nr.: 98-21

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:

1. Vispārējie noteikumi.
Bakalaura akadēmisko studiju programma ietver visas bakalaura grāda iegūšanai nepieciešamās prasības un priekšnoteikumus maģistra studiju programmas uzsākšanai dotajā zinātnes nozarē un profesionālajai darbībai ar izvēlēto zinātnes nozari saistītā praktiskā darbā. Bakalaura akadēmisko studiju programma ir studiju kursu sistēma, kurā vismaz pusi no programmas apjoma sastāda fundamentālajā zinātnē sakņoti akadēmiskās ievirzes kursi, kas nodrošina noteiktas zinātnes nozares satura un metodoloģijas pamatu apguvi atbilstoši programmas īstenošanas juridiski fiksētajam mērķim - akadēmiskā grāda iegūšanai (sk. AIP 1997. gada 10.jūlija lēmumu Nr.42 "Latvijas bakalaura studiju programmu saraksts"). Programma norāda konkrētu studiju saturu, apjomu, pēctecību un ieteicamo īstenošanas laika sadalījumu, vērtēšanas kritērijus, pārbaudes formas un kārtību.
2. Bakalaura akadēmisko studiju programmas izveides nosacījumi Ventspils Augstskolā.
Bakalaura studiju programmas īstenošanas ilgums pilna laika studijām - 8 semestri (1 semestris – 20 nedēļas).
Studiju programmas apjoms – 155–165 kredītpunkti.


IETEICAMĀ STUDIJU PROGRAMMAS STRUKTŪRA:
1.1. Obligātā daļa (A daļa) – 50–55% no programmas apjoma.
Bakalaura studiju programmas obligāto daļu sastāda:
1.1.1. Zinātnes nozares pamatstudiju obligātie studiju kursi.
(Šo kursu apguve ir obligāts priekšnosacījums akadēmiskā grāda iegūšanai konkrētajā zinātnes nozarē vai studiju virzienā.)
1.1.2.Citu zinātņu nozaru obligātie kursi.
(Šajā daļā ietilpst citu zinātņu nozaru studiju kursi, bez kuriem nav iespējams apgūt akadēmiskam grādam atbilstošās zinātnes nozares studiju kursus, kā arī kursi, kas obligāti viena zinātņu bloka (humanitāro, sociālo un dabas zinātņu) studiju programmām.)


Piezīme:
&#61623; studiju programmas padome nosaka un nodaļas sēde / fakultātes Dome apstiprina, kādu daļu no programmas apjoma sastāda zinātnes nozares pamatstudiju un citu zinātņu nozaru obligātie kursi.
&#61623; bakalaura studiju programmas obligātai daļai jārada studentam iespējas izpildīt vienotās VeA prasības bakalaura grāda pretendentiem: iespēju apgūt vismaz vienu svešvalodu un prasmi strādāt ar datoru: strādāt ar lietišķajām programmām, kā arī izmantot informācijas tīklus un specializētās programmu paketes izvēlētajā zinātnes nozarē.
1.2. Obligātās izvēles daļa (B daļa) – līdz 40 % no programmas apjoma.
Obligātās izvēles daļā studentam tiek piedāvāti:
1.2.1. Bakalaura grādam atbilstošās zinātnes apakšnozares studiju kursi;
1.2.2. Iespēja studentam izvēlēties B daļas studiju kursus no attiecīgās nozares piedāvātā saraksta;
1.3. Brīvās izvēles daļa (C daļa) – vismaz 10% no programmas kopapjoma. C daļu students veido no citu zinātņu studiju kursiem vai izvēlētās zinātnes citu apakšnozaru studiju kursiem..

Pielikumā: Ieteicamais VeA bakalaura programmas C daļas kursu saraksts

2. Akadēmisko studiju programmu apstiprināšanas un izpildes kārtība.
VeA piešķir bakalaura grādu un izsniedz Latvijas Republikas atzītu bakalaura diplomu tikai par to studiju programmu satura apguvi, kuras ir apstiprinājis VeA Senāts.
Studiju programmas Ventspils Augstskolā ekspertē un apstiprina šādā secībā:
2.1. atbilstošās zinātnes nozares studiju programmu padome;
2.2. nozares ārējā ekspertīze.
2.3. VeA Senāts.
Pirms Senāta sēdes par studiju programmu savu slēdzienu dod Senāta Mācību komisija un Finansu un budžeta komisija. Ārējo ekspertīzi organizē mācību daļa. Ekspertu kandidatūras pēc nodaļas un mācību daļas priekšlikuma apstiprina mācību prorektors.
Par studiju programmas sagatavošanu un ar to saistīto dokumentu iesniegšanu apstiprināšanai ir atbildīgs studiju programmas direktors. Direktora kandidatūru izvirza atbilstošās zinātnes nozares studiju programmas padome.
Studiju programmas apstiprināšanai programmas direktors Senāta sekretariātā iesniedz sekojošus dokumentus:
1. Senāta priekšsēdētājam adresētu iesniegumu.
2. Studiju programmas padomes sēdes protokola izrakstu.
3. Programmu padomes apstiprinātu studiju programmu, kas noformēta pēc dotā parauga (pielikums).
Ar Senāta lēmumu, apstiprinot studiju programmu, tiek apstiprināts arī studiju programmas direktors.
Studējošo imatrikulācija studiju programmā sākas tikai pēc finansējuma apstiprināšanas VeA Senātā.
Senātā apstiprinātās studiju programmas tiek atkārtoti izskatītas un apstiprinātas VeA Senātā ne retāk kā reizi 5 gados.
Izmaiņas studiju programmas obligātajā (A) daļā, ja tās nepārsniedz 45% no A daļas apjoma, var izdarīt ar nodaļas / fakultātes lēmumu. Ja ir radusies nepieciešamība aktualizēt studiju programmas A daļu par vairāk nekā 45%, jāizdara programmas ārpuskārtas apstiprināšana.
Izmaiņas studiju programmas B daļā pieļaujamas ar nodaļas / fakultātes lēmumu. Par šīm izmaiņām jāinformē Mācību daļa un Studentu pašpārvalde. Lēmumu par programmas atvēršanu, apturēšanu un slēgšanu pieņem VeA Senāts. Programmu izpildi pēc to apstiprināšanas organizē programmas direktors, kontrolē nodaļas vadītājs / fakultātes dekāns un mācību prorektors.


×