< Atpakaļ

NORĀDĪJUMI STUDIJU KURSA PROGRAMMAS SASTĀDĪŠANAI

Akta nr.: 98-25

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:

I. Studiju kursu programmas sastāv no divām daļām:
1) īsā studiju kursa apraksta,
2) studiju kursa izvērstas programmas.
II. Īsais studiju kursa apraksts anotāciju veidā, domāts vispārīga priekšstata veidošanai par studiju priekšmetu, piemēram, reflektantiem, u.c. interesentiem (skat. VeA Senāta 1998. gada ..... jūnijā apstiprināto īsā studiju kursa apraksta plānu.
III. Izvērstā studiju kursa programma domāta studējošajiem u.c. interesentiem, pilnīgas informācijas iegūšanai par studiju kursa vietu konkrētajā studiju programmā, tā studēšanas mērķiem, detalizētu saturu un zināšanu, prasmju un iemaņu kontroles formām.
Izvērstā studiju kursa programma sastāv no sekojošām daļām:
1. Kursa nosaukums un tā vieta konkrētas studiju programmas (A B C) daļā, studiju priekšmetu blokā un studiju semestrī; auditorijstundu un kredītpunktu skaits.
2. Studiju kursa loma studējošo akadēmiskās izglītības un profesionālās kompetences veidošanā, apgūstot konkrēto studiju programmu.
3. Detalizēts studiju kursa saturs, loģiskā secībā sadalīts nodaļās un apakšnodaļās un sakārtots pa laika asi. (Ne vairāk kā 2000 rakstu zīmes vienam kredītpunktam); tēmu sadalījums lekcijām, semināriem, praktiskajām nodarbībām.
4. Patstāvīgo (mājas) darbu (t.sk. referātu, semestra un kursa darbu) saraksts, uzrādot tēmas. Patstāvīgā darba apjoms stundās.
5. Mācību prakses programma (ja tāda ir paredzēta).
6. Mācību un metodiskās literatūras saraksts:
a) pamatliteratūras saraksts,
b) ieteicamās papildliteratūras saraksts,
c) citu patstāvīgām studijām izmantojamu materiālu (audio un video ieraksti, elektroniskie informācijas avoti u.c.) saraksts.
7. Jautājumi paškontrolei.
( Šos jautājumus ieteicams iekļaut studiju kursa programmā, lai studējošie gūtu priekšstatu par to, kā būs formulēti jautājumi kontroldarbos, ieskaitēs un eksāmenos, cik plašu un dziļu atbildi jāsniedz, kāda tipa uzdevumus / problēmas jāprot risināt un tml.)
Piezīme: Šajā punktā dotais jautājumu formulējums nedrīkst dublēt programmas tēmu sarakstu.
8. Zināšanu kontroles organizēšana un tās veidi: kontroldarbi, testi, kolokviji – to skaits, saturs un organizācija; eksāmena un ieskaites kārtošanas veids un noteikumi; kursa darba, semestra darba vai kursa projekta aizstāvēšanas organizācija. Prasības laikā nenokārtotu pārbaudes darbu kārtošanai, kā arī citas prasības studentiem.
9. Informācija par studiju kursa programmas izstrādāšanu, izvērtēšanu un saskaņošanu:
– docētāja vārds, uzvārds, amats, akad. vai zin. grāds, paraksts;
– saskaņošana ar studiju programmas direktoru (amatpersonas uzvārds, paraksts, datums);
– nodaļas sēdes, kurā izskatīta un apstiprināta programma, datums un nodaļas vadītāja paraksts;
– recenzenta atsauksme.


×