< Atpakaļ

VENTSPILS AUGSTSKOLAS STUDENTU PADOMES NOLIKUMS

Akta nr.: 03-15

Izdevējs: Senāts Statuss: Nav spēkā esošs

Dokumenta saturs:

1. VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI.
1.1. Ventspils Augstskolas Studentu padome (saīsināti – VeASP) ir neatkarīga augstskolas studentu pašpārvaldes institūcija.
1.2. VeASP nosaukums citās valodās:
Vācu valodā – Studentenrat der Hochschule Ventspils;
Angļu valodā – Ventspils University College Students Council;
Franču valodā – Le conseil des étudiants de e’ Ecole supérieure de Ventspils ;
Krievu valodā – Студенческий совет Вентспилсской Высшей школы
1.3. VeASP darbojas saskaņā ar tās nolikumu, kas nav pretrunā ar LR Satversmi, LR Izglītības likumu, Augstskolu likumu, citiem LR normatīvajiem aktiem, VeA Satversmi un iekšējās kārtības noteikumiem.
1.4. VeASP adrese ir Inženieru 101a,Ventspils, LV 3601, Latvijas Republika.
2. DARBĪBAS MĒRĶI, UZDEVUMI UN TIESĪBAS.
2.1. VeASP darbības mērķis ir pārstāvēt augstskolas studentus Ventspils Augstskolas (VeA), Latvijas un starptautiskajā dzīvē.
2.2. VeASP apspriež un izšķir augstskolas studentu akadēmiskās, sociālās, materiālās un kultūras dzīves jautājumus; vēršas pie VeA institūcijām un amatpersonām ar lūgumiem, priekšlikumiem un prasībām augstskolas studentu vārdā; deleģē pārstāvjus augstskolas Satversmes sapulcē, Senātā, fakultāšu domēs, kā arī citās koleģiālās institūcijās, ja to paredz attiecīgie nolikumi.
2.3. VeASP pārstāvjiem Augstskolas Satversmes sapulcē, Senātā, fakultāšu domēs ir veto tiesības jautājumos, kas skar studējošo intereses. Pēc veto piemērošanas attiecīgo jautājumu izskata saskaņošanas komisija, kuru izveido Senāts pēc paritātes principa. Saskaņošanas komisijas lēmumu apstiprina ar Senātā klātesošo 2/3 balsu vairākumu.
2.4. VeASP ir tiesīga pieprasīt un saņemt informāciju un paskaidrojumus no jebkuras augstskolas struktūrvienības pilnvarotajiem pārstāvjiem jautājumos, kas skar studentu intereses.
2.5. VeASP pārstāvji ir tiesīgi būt novērotāji augstskolas studentu pārbaudījumos.
2.6. VeASP ir iekšējo normatīvo aktu iniciatīvas tiesības augstskolā .
2.7. VeASP publicē savas darbības gada pārskatu.
2.8. Augstskolas pārstāvības un vadības institūcijas savu iespēju un kompetences robežās atbalsta un nodrošina VeASP darbību.
3. STRUKTŪRA.
3.1. VeASP vēlēšanu kārtību noteic VeASP vēlēšanu nolikums.
3.2. VeASP veido VeA studenti, kas ievēlēti SP. Ja SP ievēlētais students tiek eksmatrikulēts no VeA; neattaisnotu iemeslu dēļ neapmeklē SP sēdes trīs reizes pēc kārtas; vai arī pats atsakās no darba SP, tad SP var lemt par viņa izslēgšanu no VeASP. Ja VeASP biedrs tiek izslēgts no VeASP, tad uz vakanto vietu tiek rīkotas ārkārtas vēlēšanas.
3.3. Biedriem ir pienākums: piedalīties SP darbā, ar cieņu izturēties pret VeA, VeASP, tās biedriem, ievērot un aizstāvēt VeA Satversmi un šo nolikumu; savā darbībā ievērot demokrātijas, parlamentārisma, tiesiskuma, humānisma un tolerances principus.
3.4. Darbam dažādās studentu dzīves jomās VeASP ievēlē atbildīgas personas, kā arī, ja nepieciešams, veido darba grupas.
3.5. VeASP darbu vada SP ievēlēts priekšsēdētājs. VeASP priekšsēdētāju aizvieto SP priekšsēdētāja vietnieks gadījumos, kad priekšsēdētājs objektīvu iemeslu dēļ nevar veikt savus pienākumus.
3.6. VeASP priekšsēdētājs vada SP sēdes; reprezentē SP; pārstāv bez īpaša pilnvarojuma SP augstskolā un ārpus augstskolas; atbild par SP darbu kā arī sniedz pārskatu SP par savu darbību.
4. SĒDES.
4.1. Pirmā jaunievēlētās VeASP sēde notiek nedēļas laikā pēc VeASP vēlēšanām. Tajā tiek ievēlēts SP priekšsēdētājs un priekšsēdētāja vietnieks.
4.2. VeASP sēdes ir atklātas. SP var lemt par slēgtu sēžu rīkošanu, ja par to nobalso 2/3 SP biedru. Iekšējo darbību un kārtību noteic VeASP nolikums.
4.3. SP sēdes tiek protokolētas. Protokolu paraksta protokolists un SP priekšsēdētājs. Protokoli ir publicējami.
4.4. VeASP sēdes sasauc priekšsēdētājs vai VeASP pēc vismaz 1/3 biedru ierosinājuma.
4.5. Sēžu kārtību nosaka SP priekšsēdētājs pēc SP biedru ierosinājuma. Sēdes laikā ir iespējams mainīt tās kārtību.
4.6. VeASP sēdes notiek vismaz reizi mēnesī, izņemot VeA paredzēto brīvdienu laikā. Sēde ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vismaz puse VeASP biedru.
5. LEMŠANAS KĀRTĪBA.
5.1. VeASP pieņem lēmumus ar vienkāršu balsu vairākumu, ja VeASP nav noteikusi citādi. Vienāda balsu skaita gadījumā izšķirošā ir SP priekšsēdētāja balss.
5.2. VeASP nolikumu var grozīt ar vismaz 2/3 VeASP biedru balsu vairākumu.
5.3. VeASP lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī, ja VeASP nenoteic citādi.
5.4. VeASP nolikums, tā grozījumi un VeASP lēmumi, kas ir obligāti visiem augstskolas studentiem, stājas spēkā, kad tos apstiprina augstskolas Senāts.
5.5. VeASP finansu lēmumi stājas spēkā ar brīdi, kad tos apstiprina augstskolas rektors.



×