< Atpakaļ

NOLIKUMS PAR BRĪVĀS IZVĒLES KURSIEM VENTSPILS AUGSTSKOLĀ ( grozījumi 10.12.2007. un 11.01.2012.)

Akta nr.: 03-35

Izdevējs: Senāts Statuss: Dokumenta projekts

Dokumenta saturs:

1. Studiju programmas brīvās izvēles kursi ir studiju kursi studentu redzesloka paplašināšanai, kas tieši neattiecas uz studiju programmā pārstāvēto zinātņu nozari un/vai profesionālās darbības jomu.
2. Brīvās izvēles kursus nolasīšanai VeA noteiktā semestrī VeA Mācību daļā vai fakultātēs var pieteikt augstskolu mācībspēki, dažādu institūciju augstas kvalifikācijas speciālisti un ieteikt VeA studējošie.
3. Saskaņā ar Augstskolu likuma 6.panta 4.sadaļu studējošajiem ir tiesības sastādīt un apgūt individuālu savas studiju programmas brīvās izvēles daļu, kuras minimālais apjoms kredītpunktos ir vismaz studiju programmā noteiktajā brīvās izvēles daļas apjomā.
4. Datormācības (1.semestrī) un valsts valodas kursi studējošo brīvai izvēlei augstskolas finansiālo iespēju robežās tiek piedāvāti studējošajiem ārpus konkursa ar nosacījumu, ka grupā ir vismaz sešpadsmit cilvēki.
5. Priekšroka tikt iekļautiem brīvās izvēles kursu sarakstā ir kursiem, kurus ieteikušas studiju programmu padomes vai to direktori.
6. Svešvalodu apguves kursu apjoms akadēmiskās un profesionālās studiju programmas brīvās izvēles daļā, kuras apjoms ir 16 kredītpunkti (24 ECTS), nedrīkst pārsniegt 4 kredītpunktus (6 ECTS).
Profesionālās studiju programmas brīvās izvēles daļā, kuras apjoms ir 6 kredītpunkti
(9 ECTS), izvēlētajiem studiju kursiem ir jāpārstāv dažādas zinātņu nozares vai
profesionālās darbības jomas.
7. Semestrī piedāvājamo brīvās izvēles kursu skaits Ventspils Augstskolā tiek noteikts atbilstoši VeA budžetā atvēlētajiem līdzekļiem. Brīvās izvēles kursu piedāvājumu studējošajiem papildina Mūžizglītības nodaļā lasītie kursi, kā arī citu studiju programmu obligātie kursi, ja to apguve neprasa papildu finansējumu.
8. Ja Mācību daļā pieteikto brīvās izvēles kursu skaits pārsniedz VeA finansiālās iespējas, tiek rīkots to atlases konkurss. Brīvās izvēles studiju kursu atlases konkursa norise ir sekojoša:
a) Studiju programmu direktori rudens semestrim līdz 1.maijam un pavasara semestrim – līdz 1.decembrim Mācību daļā iesniedz izvēlēto brīvās izvēles kursu sarakstu un kursu aprakstus. Papildus studiju programmu direktoru sagatavotajiem ieteicamo brīvās izvēles kursu sarakstiem savus priekšlikumus Mācību daļā drīkst individuāli iesniegt arī docētāji un VeA studējošie.
b) Mācību prorektors organizē Studiju un zinātnes padomes sēdi, kurā tiek analizēts kursu piedāvājums un izveidots studentu aptaujai izvirzīto studiju kursu saraksts.
c) Pamatojoties uz šo sarakstu, Mācību daļa organizē studējošo elektronisku aptauju, un atbilstoši šīs aptaujas rezultātiem, kā arī ņemot vērā šī nolikuma 4., 5. un 7. punktā minētos nosacījumus, Studiju un zinātnes padome izveido prioritārā secībā sakārtotu Augstskolas brīvās izvēles studiju kursu sarakstu nākošajam semestrim.
d) Docētājiem, kuri Ventspils Augstskolā iepriekš nav strādājuši, resp., kuri savu studiju kursu Ventspils Augstskolā lasītu pirmo reizi, pirms tā prezentācijas jānolasa pārbaudes lekcija. Negatīva vērtējuma gadījumā Studiju un zinātnes padome lemj par šā kursa aizstāšanas nepieciešamību ar citu studiju kursu no piedāvājuma.
e) Konkursu neizturējušo, bet VeA kvalitātes prasībām atbilstošo studiju kursu apraksti kopā ar to docētāju CV tiek saglabāti VeA Mācību daļas datu bāzē. Šie kursi var atkārtoti piedalīties konkursā nākošajos semestros.
9. Pirmo divu semestra nedēļu laikā studējošais ir tiesīgs atteikties no konkursa laikā izvēlētajiem brīvās izvēles studiju kursiem un izvēlēties citus, ja to pieļauj kursa klausītāju skaita limits un nodarbību plānojums.
10. Līdz semestra otrās nedēļas beigām studējošais saistību lapā pierakstās uz izvēlētajiem brīvās izvēles kursiem. Studējošais, kurš nav pierakstījies uz studiju kursu, nav tiesīgs kārtot pārbaudījumu šajā kursā.
11. Uz studiju kursiem ar ierobežotu klausītāju skaitu notiek pierakstīšanās rindas kārtībā. Priekšroka tiek dota studējošajiem, kuriem attiecīgais kurss ir studiju programmas obligāta sastāvdaļa.
12. Atteikšanās no izvēlētajiem studiju kursiem vai to maiņa pēc pierakstīšanās uz tiem saistību lapā jāsaskaņo ar mācību prorektoru un par to jāinformē fakultātes tehniskā sekretāre. Izmaiņu neziņošanas gadījumā studējošajam tiek fiksēta akadēmisko saistību neizpilde.
13. Pamatojoties uz saistību lapās studējošo veiktajiem ierakstiem, fakultātes tehniskā sekretāre līdz semestra trešās nedēļas beigām sagatavo katra brīvās izvēles kursa klausītāju sarakstu un iesniedz to Mācību daļā un kursa docētājam.
14. Kursa apguves vērtēšanas pamatformas ir ieskaite un eksāmens. Minimālais studiju kursa apjoms, lai organizētu eksāmenu, ir divi kredītpunkti.


×