< Atpakaļ

Ventspils zinātniskā centra „Kurzemes akadēmija” NOLIKUMS

Akta nr.: 05-39

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:



1. Vispārējie jautājumi.

1.1. Ventspils zinātniskais centrs „Kurzemes Akadēmija” ir Ventspils Augstskolas (VeA) konsultatīva institūcija bez juridiskas personas tiesībām (konvents), kas Latvijas valsts, Kurzemes reģiona, Ventspils pilsētas un VeA interesēs konsultē VeA (un citas zinātnisko pētniecību veicošas institūcijas Kurzemes reģionā) zinātnes attīstības stratēģijas jautājumos.

1.2. Ventspils zinātniskā centra „Kurzemes Akadēmijas” galvenie darbības mērķi ir
1.2.1. pētnieciskās darbības veicināšana Kurzemes reģionā;
1.2.2. reģiona attīstība un tālāka modernizācija;
1.2.3. zinātnes popularizēšana un jaunatnes audzināšana;
1.2.4. augstākās izglītības veicināšana reģionā;
1.2.5. starptautiskās sadarbības veidošana ar kaimiņvalstīm;

1.3. Ventspils zinātniskā centra „Kurzemes Akadēmijas” galvenie uzdevumi ir
1.3.1. Līdzekļu piesaiste pētniecībai un inovatīvām izstrādēm Ventspilī un Kurzemes reģionā;
1.3.2. Kvalificētas ekspertīzes organizēšana zinātnisko pētījumu novērtēšanai reģionā un rekomendāciju izstrāde to uzlabošanai un pilnveidošanai;
1.3.3. Rekomendāciju sniegšana VeA par tās budžetā zinātniskajai un pētnieciskajai darbībai paredzēto līdzekļu izlietojumu.

2. Kurzemes Akadēmijas izveidošana.

2.1. Ventspils zinātnisko centru „Kurzemes Akadēmiju”, nosakot tā skaitlisko sastāvu, ievēl VeA Senāts, no zinātņu doktoru vidus, kuri strādā, vai kuru darbība ir saistīta ar Kurzemes reģionu vai tā attīstības veicināšanu. „Kurzemes Akadēmijas” locekļi par savu darbību tajā atalgojumu nesaņem.
2.2. Par Ventspils zinātniskā centra „Kurzemes Akadēmijas” goda locekļiem VeA Senāts ievēl personas (arī bez doktora zinātniskā grāda), ja viņām ir lieli nopelni pētnieciskās darbības veicināšanā Kurzemes reģionā.
2.3. Ventspils zinātniskā centra „Kurzemes Akadēmijas” goda locekļi bauda tās pašas tiesības, kā īstenie locekļi, bet to skaits nedrīkst pārsniegt 1/4 daļu no īsteno locekļu skaita.
2.4. Ventspils zinātniskā centra „Kurzemes Akadēmijas” Nolikumu apstiprina VeA Senāts.
2.5. „Kurzemes akadēmijas” locekļi no īsteno locekļu vidus, aizklāti balsojot, ievēl akadēmijas priekšsēdētāju un priekšsēdētāja vietnieku. Priekšsēdētāja vietnieks aizstāj priekšsēdētāju tā prombūtnes laikā.

3. Kurzemes Akadēmijas darbība un tiesības.

3.1. „Kurzemes Akadēmija”, izvērtējot tās rīcībā esošo informāciju, izstrādā rekomendācijas zinātnes un attīstības stratēģijas jautājumos.
3.2. „Kurzemes Akadēmija” pieņem lēmumus atklāti vai aizklāti balsojot ar klātesošo locekļu balsu vairākumu. Akadēmijas sēdes ir pilntiesīgas, ja tajās piedalās ne mazāk kā divas trešdaļas no locekļu kopējā skaita.
3.3. „Kurzemes Akadēmijas” sēdes sasauc pēc tās priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka, vai ne mazāk kā vienas trešdaļas locekļu ierosinājuma.
3.4. „Kurzemes Akadēmijas” sēdes ir atklātas. Tās var būt slēgtas, ja to pieprasa ne mazāk kā divas trešdaļas klātesošo locekļu.
3.5. „Kurzemes Akadēmija” izskata un lemj par jautājumiem, kādi noteikti tās kompetencē atbilstoši šī Nolikuma prasībām.
3.6. „Kurzemes Akadēmijai” ir tiesības:
3.6.1. saņemt no VeA institūcijām un amatpersonām visu tai nepieciešamo informāciju par VeA zinātnisko darbību;
3.6.2. uzaicināt uz Akadēmijas sēdēm VeA un citu Ventspilī un Kurzemē zinātnisko pētniecību veicošo institūciju amatpersonas nepieciešamās informācijas iegūšanai;
3.6.3. ierosināt konkrētu, ar zinātnisko pētniecību saistītu jautājumu izskatīšanu VeA Senātā;
3.6.4. dot savus slēdzienus un ieteikumus visos ar zinātnisko darbību saistītos VeA un citu Ventspils vai Kurzemes institūciju darbības jautājumos;
3.7. „Kurzemes Akadēmijas” sēdes jāizziņo vismaz vienu nedēļu iepriekš. Sēdes paredzamo darba kārtību nosaka priekšsēdētājs (priekšsēdētāja vietnieks). „Kurzemes Akadēmijas” locekļi var sēdes darba kārtībā iekļaut arī iepriekš neparedzētus jautājumus.
3.8. Jautājumus izskatīšanai „Kurzemes Akadēmijas” sēdē var ierosināt arī VeA Senāta priekšsēdētājs, VeA rektors un VeA Zinātņu prorektos.
3.9. „Kurzemes Akadēmijas” darbības tehnisko nodrošinājumu (sēžu izziņošanu, protokolu un lēmumu noformēšanu, to nodošanu adresātiem u.c.) nodrošina VeA rektora noteikts Augstskolas darbinieks.

4. Nobeiguma noteikumi.

4.1. „Kurzemes Akadēmijas” locekļu pilnvaru laiks ir seši gadi. No Akadēmijas aizgājušo locekļu vietā VeA Senāts ievēl citus locekļus šī Nolikuma 2.punktā noteiktajā kārtībā.
4.2. „Kurzemes Akadēmijas” locekļu pienākums ir neizpaust konfidenciālu informāciju, kura tiem kļuvusi zināma, darbojoties Akadēmijā.


×