< Atpakaļ

NOLIKUMS PAR MINIMĀLO STIPENDIJU, VIENREIZĒJO STIPENDIJU UN KREDĪTU SADALES KĀRTĪBU VENTSPILS AUGSTSKOLĀ

Akta nr.: 07-97

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:

Ventspils Augstskolas stipendiju fonda sadali nosaka LR MK 2004. gada 24. augusta noteikumi Nr. 740 “Noteikumi par stipendijām”, kā arī nolikums „Par minimālo stipendiju, vienreizējo stipendiju un kredītu sadales kārtību Ventspils Augstskolā”. Ventspils Augstskolas kopējā kredīta sadali nosaka 2001.gada 29.maija noteikumi Nr. 220 “Kārtība, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts un studējošā kredīts no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu”, kā arī nolikums „Par minimālo stipendiju, vienreizējo stipendiju un kredītu sadales kārtību Ventspils Augstskolā”.

I. Vispārējie noteikumi
1. Ventspils Augstskolas stipendiju fondu izveido, paredzot:
1.1. katrai pilna laika bakalaura studiju programmas vietai, profesionālās augstākās izglītības programmas vietai, maģistra studiju programmas vietai - LR MK 2004. gada 24. augusta Nr.740 „Noteikumi par stipendijām” noteiktajā apmērā;
1.2. katrai pilna laika doktora studiju programmas vietai - LR MK 2004. gada 24. augusta Nr.740 „Noteikumi par stipendijām” noteiktajā apmērā;
1.3. katrai pilna laika doktora studiju programmas vietai izglītības un zinātnes ministra apstiprinātajā izglītības tematiskajā jomā - LR MK 2004. gada 24. augusta Nr.740 „Noteikumi par stipendijām” noteiktajā apmērā;
1.4. katram pilna laika augstākās izglītības programmā studējošajam - četrus latus gadā stipendijas izmaksām grūtniecības atvaļinājuma laikā.
2. Stipendiju sadali katram jaunam mācību semestrim (vai gadam doktorantiem) veic Ventspils Augstskolas Stipendiju un kredītu piešķiršanas komisija (turpmāk Komisija).
3. Tiesības pretendēt uz stipendiju ir:
3.1. augstākās izglītības programmās studējošajiem, kuri uzņemti konkursa kārtībā un studē valsts finansētajās studiju vietās;
3.2. studējošajam, kurš sekmīgi noteiktajā termiņā nokārto nepieciešamos pārbaudījumus;
3.3. studējošajam, kurš pilnībā iegūst attiecīgajam akadēmiskā gada semestrim paredzēto kredītpunktu skaitu (atbilstoši saistību lapai vai studiju plānam);
4. Ventspils Augstskolā studējošajam no stipendiju fonda var piešķirt:
4.1. bakalaura studiju programmas, profesionālās augstākās izglītības programmas, maģistra studiju programmas studentam - 10 mēnešus gadā (stipendiju nepiešķir jūlijā un augustā). Minimālās mēneša stipendijas apmērs ir 70 latu mēnesī.
4.2. doktora studiju programmas studentam - 11 mēnešus gadā (stipendiju nepiešķir augustā). Minimālās mēneša stipendijas apmērs studiju programmas apguvei ir 80 latu mēnesī un zinātniskā grāda ieguvei – 60 latu mēnesī.
4.3. vienreizējās stipendijas apmērs nepārsniedz minimālās stipendijas apmēru. Vienreizējām stipendijām var paredzēt ne vairāk kā piecus procentus no VeA stipendiju fonda apmēra un to piešķiršanas kārtību regulē šī nolikuma trešā daļa.

II. Minimālo stipendiju sadales kārtība

5. Nolikuma otrā daļa nosaka stipendiju apjomu un kārtību, kādā minimālo stipendiju saņem Ventspils Augstskolas studējošie, kuri uzņemti konkursa kārtībā atbilstoši no valsts budžeta finansēto studiju vietu skaitam.
6. Ventspils Augstskolas minimālo stipendiju fonds bakalaura, profesionālās augstākās izglītības un maģistra studiju programmām tiek sadalīts proporcionāli no valsts budžeta finansēto vietu skaitam pa studiju programmām, studiju gadiem, precīzo vietu sadalījumu atstājot Komisijas kompetencē.
7. Ventspils Augstskolas minimālo stipendiju fonds pilna laika doktora studiju programmās tiek sadalīts atsevišķi no 6.punktā minētām studiju programmām proporcionāli no valsts budžeta finansēto vietu skaitam pa studiju programmām, studiju gadiem, precīzo vietu sadalījumu atstājot Komisijas kompetencē.
8. Divas (vai vienu reizi doktorantiem) gadā, ņemot vērā pēdējās sesijas rezultātus, kuri tiek aprēķināti saskaņā ar Pielikuma Nr.1. 1.punktā noteikto kārtību un vadoties no Ventspils Augstskolas stipendiju fonda, Komisija sagatavo stipendijas pretendentu sarakstu. Sarakstā esošie studējošie tiek informēti par iespēju pieteikties minimālajai stipendijai.
9. Pirmā kursa pirmajā semestrī stipendijas pretendentu sarakstu Komisija sagatavo, ņemot vērā iestājpārbaudījumu rezultātus saskaņā ar Pielikuma Nr. 1. 2.punktā noteikto kārtību.
10. Ja sarakstā esošais studējošais atbilst šā nolikuma 3.punktam un vēlas saņemt stipendiju, viņam Komisijas noteiktajos datumos jāiesniedz Komisijai iesniegumu stipendijas saņemšanai (pielikums Nr.2.).
Ar grozījumiem, kas apstiprināti ar VeA Senāta lēmumu Nr. 07-97
11. Komisija:
11.1. izskata iesniegumus stipendiju saņemšanai, izvērtē pretendenta sekmes vai iestājpārbaudījumu rezultātus un atbilstību šī nolikuma 3. punktā minētajam kritērijiem;
11.2. sagrupē iesniegumus atbilstoši noteiktajiem kritērijiem.
Ar grozījumiem, kas apstiprināti ar VeA Senāta lēmumu Nr. 07-97

12. Ventspils Augstskola stipendijas piešķir un izmaksā saskaņā ar Ventspils Augstskolas rektora vai viņa pilnvarotas amatpersonas lēmumu. Informācija par studējošajiem, kuriem piešķirta stipendija, ir atklāta.
Ar grozījumiem, kas apstiprināti ar VeA Senāta lēmumu Nr. 07-97
13. Ja diviem vai vairākiem studējošajiem, kuri pretendē uz šī nolikuma 4.1. un 4.2. apakšpunktos minēto stipendiju, ir līdzvērtīgi sekmju rādītāji, stipendija vispirms tiek piešķirta:
13.1. invalīdam, bārenim vai bez vecāku gādības palikušajam, kā arī studējošajam, kura ģimenei, ar kuru viņam ir nedalīta saimniecība (turpmāk - ģimene), piešķirts trūcīgas ģimenes statuss, pamatojoties uz normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā izsniegtu izziņu par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam;
13.2. studējošajam no ģimenes, kurā audzina trīs vai vairāk bērnu;
13.3. studējošajam, kuram ir bērni.
Ar grozījumiem, kas apstiprināti ar VeA Senāta lēmumu Nr. 07-97
14. Ja diviem vai vairākiem studējošajiem, kuri pretendē uz šī nolikuma 4.1. un 4.2. apakšpunktā minēto stipendiju, ir līdzvērtīgi sekmju rādītāji, kā arī līdzvērtīgi sociālie apstākļi, stipendija tiek piešķirta Pielikuma Nr.1. 3., 4. un 5.punktā noteiktajā kārtībā.
15. Šī nolikuma 5.punktā minētajai personai grūtniecības atvaļinājuma laikā piešķir minimālo stipendiju, pamatojoties uz darbnespējas lapu, kas izsniegta darbnespējas apliecināšanu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
16. Šo noteikumu 13.punktā minēto stipendiju izmaksā uzreiz par diviem grūtniecības atvaļinājuma mēnešiem.
17. Lai saņemtu stipendiju zinātniskā grāda ieguvei (turpmāk – kredītam pielīdzinātā stipendija), pretendents noslēdz līgumu ar augstākās izglītības iestādi. Līgumā norāda:
17.1. augstākās izglītības iestādes saistības studiju, pētniecības darba un radošā darba nodrošinājumam;
17.2. pretendenta saistības promocijas darbu izstrādei un zinātniskā grāda ieguvei, paredzot, ka saistības izpildāmas piecu gadu laikā pēc imatrikulācijas;
17.3. termiņa pagarinājuma nosacījumus;
17.4. strīdu un domstarpību risināšanas kārtību;
17.5. informācijas apmaiņas kārtību.
18. Ja piecu gadu laikā pēc imatrikulācijas šo noteikumu 1.3.apakšpunktā minētajā doktora studiju programmā studējošais neiegūst zinātnisko grādu vai pārtrauc studijas, viņš atmaksā kredītam pielīdzināto stipendiju Ministru kabineta 2001.gada 29.maija noteikumos Nr.219 "Kārtība, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts no valsts budžeta līdzekļiem" noteiktajā kārtībā.
19. Izglītības un zinātnes ministrs ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1.martam ar rīkojumu apstiprina nākamā saimnieciskā gada izglītības tematisko jomu sarakstu doktora studiju programmām, kurās studējošais var pretendēt uz kredītam pielīdzināto stipendiju.
20. Ventspils Augstskola stipendijai paredzēto summu ieskaita stipendijas saņēmēja norēķinu kontā vai norēķinu kartes kontā.
21. Ventspils Augstskolas komisija semestra laikā var anulēt lēmumu par stipendijas piešķiršanu, ja persona neievēro pārbaudījumu un praktisko darbu izpildes termiņus vai pārkāpj Ventspils Augstskolas iekšējās kārtības noteikumus.
22. Ventspils Augstskolā stipendiju pārtrauc izmaksāt studiju pārtraukuma laikā. Stipendijas izmaksu var atjaunot pēc studiju pārtraukuma, ja persona sekmīgi turpina studijas.
23. Lai piešķirtu stipendiju pēc prakses semestra, sekmes tiek aprēķinātas, ņemot vērā pirms prakses semestra studiju rezultātus un prakses atzīmi saskaņā ar Pielikumā Nr.1. noteikto kārtību.
24. Studējošajam, kurš studējis apmaiņas studiju programmā, stipendijas piešķiršanas kritērijs ir studējošā apmaiņas programmā iegūtās sekmes. Ja students līdz Komisijas noteiktajam stipendijas iesnieguma iesniegšanas termiņam nevar uzrādīt dokumentu par apmaiņas studiju programmā iegūtajām sekmēm (atzīmēm), tad viņam jāiesniedz rakstisks partneraugstskolas apliecinājums par apgūtajiem studiju kursiem, kurā norādīts konkrēts iegūto sekmju (atzīmju) apliecinoša dokumenta izsniegšanas datums. Šādā gadījumā stipendijas piešķiršanas kritērijs ir studējošā vidējā svērtā atzīme par visu iepriekšējo studiju periodu Ventspils Augstskolā.

III. Vienreizējo stipendiju piešķiršanas kārtība
25. Ventspils Augstskolā studējošajam stipendiju fonda ietvaros var piešķirt vienreizēju stipendiju izglītības programmu apguves veicināšanai. Vienreizējās stipendijas apmērs akadēmiskā gada laikā nepārsniedz minimālās stipendijas apmēru.
26. Vienreizējām stipendijām var paredzēt ne vairāk kā piecus procentus no Ventspils Augstskolas stipendiju fonda apmēra.
27. Vienreizējo stipendiju var piešķirt arī studējošajam, kuram jau ir piešķirta minimālā vai personālā stipendija.
Ar grozījumiem, kas apstiprināti ar VeA Senāta lēmumu Nr. 07-97
28. Komisija nosaka šādu vienreizējo stipendiju sadales kārtību:
28.1. tiesības pretendēt uz vienreizējo stipendiju ir ikvienam studējošajam, kurš atbilst šī nolikuma 3. punktam;
28.2. vienreizējās stipendijas Ventspils Augstskolā tiek piešķirtas reizi gadā decembra mēnesī, ja Komisija nelemj savādāk;
28.3. iemesli vienreizējās stipendijas saņemšanai var būt:
28.3.1. invaliditāte, apgādnieka zaudējums;
28.3.2. trūcīgas ģimenes statuss, daudzbērnu ģimenes statuss;
28.3.3. laulības, ģimenes pieaugums;
28.3.4. citi pamatoti iemesli;
28.4. Vienreizējā stipendija tiek piešķirta, pamatojoties uz studējošā iesniegumu (Pielikums Nr.2.) un stipendijas piešķiršanas iemeslu apliecinošu dokumentu (vai tā kopiju);
28.5. iesniegumā norādītās vienreizējās stipendijas apjomu Komisija ir tiesīga mainīt;
28.6. Komisija nosaka un publisko iesniegumu saņemšanas un izskatīšanas termiņus.

IV. Kredītu piešķiršanas kārtība

29. Nolikuma ceturtā daļa nosaka kārtību, kādā tiek piešķirts studiju kredīts un studējošā kredīts (turpmāk — kredīti) no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu (turpmāk — valsts galvojums).
30. Šajos noteikumos paredzētā kārtība attiecībā uz studiju kredītu piemērojama studējošajiem, kuri saskaņā ar līgumu starp Ventspils Augstskolu un studējošo studē par maksu.
31. Uz kredītu saņemšanu var pretendēt Ventspils Augstskolā studējošie — Latvijas Republikas pilsoņi un personas, kurām ir Latvijas Republikas nepilsoņa pase —, kuri sekmīgi apgūst valsts akreditētas studiju programmas.
32. Kredītus var saņemt ne vairāk kā viena bakalaura grāda, viena maģistra grāda vai augstākās profesionālās izglītības profesionālās kvalifikācijas un profesionālo grādu secīgai iegūšanai, turklāt ne ilgāk par attiecīgās studiju programmas apguvei paredzēto laiku. Studiju pārtraukums (akadēmiskais atvaļinājums) netiek ieskaitīts studiju programmas apguvei paredzētajā laikā.
33. Kredītus izsniedz un administrē kredītiestāde, kura noteikta pēc Finanšu ministrijas izveidotas komisijas organizētās izsoles rezultātiem.
34. Studiju kredīta apmērs vienam studējošajam nepārsniedz noteikto maksu par studijām. Izglītības un zinātnes ministrija nosaka kredīta maksimālo apmēru katrai studiju programmai, pamatojoties uz normatīvajos aktos noteikto kārtību, kādā augstskolas tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem.
35. Studējošā kredīta apmērs vienam studējošajam nepārsniedz LR MK 2001.gada 29.maija noteikumu Nr.220 „Kārtība, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts un studējošā kredīts no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu” noteikto apmēru.
36. Kredītus pārtrauc izmaksāt studiju pārtraukuma laikā. Kredītu izmaksu var atjaunot pēc studiju pārtraukuma, ja kredīta ņēmējs sekmīgi turpina studijas.
37. Kredītu izmaksu pārtrauc kredīta ņēmējiem, kuri izslēgti no studējošo saraksta.
38. Kredītu izmaksu pārtrauc kredīta ņēmējiem, kuri nav nokārtojuši savas akadēmiskās saistības. Kredīta izmaksu var atjaunot pēc akadēmisko saistību izpildes.
39. Studiju kredītam paredzētās summas kredītiestāde ieskaita Ventspils Augstskolas norēķinu kontā termiņos, kas norādīti kredīta ņēmēja un kredītiestādes noslēgtajā līgumā.
40. Studējošā kredītam paredzētās summa katru mēnesi desmit mēnešus gadā (izņemot jūliju un augustu) ieskaita kredīta ņēmēja norēķinu kontā vai norēķinu kartes kontā.
41. Studējošo pieprasījumus kredītu piešķiršanai izskata Komisija.
42. Pieprasījumā kredītu piešķiršanai studējošais norāda nepieciešamo kredītu un tā apmēru. Ja studējošais vēlas saņemt gan studējošā, gan studiju kredītu, viņš norāda kredīta apmēru katram kredīta veidam.
43. Studējošā kredīta apmēru katram atsevišķam studējošajam nosaka un ar lēmumu apstiprina Komisija.
44. Komisija, izskatot pieprasījumus kredītu piešķiršanai, izvērtē studējošā sekmes. Pirmajā kursā uzņemtajiem studējošajiem līdz pirmajai pārbaudījumu sesijai vērtē iestājpārbaudījumu rezultātus. Informācija par apstiprinātajiem kredītu pieprasījumiem ir atklāta.
45. Komisija informē kredīta pieprasītājus un Studiju fondu par apstiprinātajiem kredītu pieprasījumiem.
46. Kredīta atmaksas kārtību un noteikumus regulē studējošā un kredītiestādes noslēgtais līgums.
47. Komisija reizi mēnesī, bet ne vēlāk kā līdz kārtējā mēneša divdesmit piektajam datumam paziņo Studiju fondam par grozījumiem studējošo kredīta ņēmēju sarakstā vai apstiprina, ka grozījumu nav.
48. Komisija pēc katras pārbaudījumu sesijas paziņo Studiju fondam par grozījumiem studiju kredīta ņēmēju sarakstā vai apstiprina, ka grozījumu nav.

Pielikums Nr.1.


1. Sesijas rezultāts - skaitlisks studenta darba vērtējums vidējās svērtās atzīmes veidā (neņemot vērā studiju programmas brīvās izvēles daļas kursu vērtējumu), kuru iegūst šādi:
1.1. pēdējā studiju semestra kursu apguves vērtējumus sareizina ar attiecīgā kursa kredītpunktu skaitu;
1.2. saskaita visus iegūtos reizinājumus;
1.3. izdala iegūto rezultātu ar kredītpunktu skaitu, ko students ieguvis studiju gadā (neņemot vērā studiju programmas brīvās izvēles daļas kursu kredītpunktu skaitu).
2. Iestājpārbaudījumu rezultāts – skaitlisks pirmā kursa studenta iestājpārbaudījumu novērtējums, kurā tiek ņemti vērā tikai centralizēto eksāmenu rezultāti saskaņā ar attiecīgā gada uzņemšanas noteikumiem un imatrikulācijas kārtību Ventspils Augstskolā.
3. Ja akadēmiskajā studiju programmā vairākiem studentiem ir vienāds sekmju līmenis un vienādi sociālie apstākļi, tad priekšroka ir tiem studentiem, kas atbilst šādiem papildu kritērijiem prioritārā secībā:
3.1. iegūta augstāka vidējā svērtā atzīme A daļas kursos;
3.2. iegūta augstāka vidējā svērtā atzīme B daļas kursos;
3.3. iegūta augstāka vidējā svērtā atzīme visā studiju periodā.
4. Ja profesionālajā/profesionālajā bakalaura studiju programmā vairākiem studentiem ir vienāds sekmju līmenis un vienādi sociālie apstākļi, tad priekšroka ir tiem studentiem, kas atbilst šādiem papildu kritērijiem prioritārā secībā:
4.1. iegūta augstāka vidējā svērtā atzīme nozares teorētiskajos pamatkursos un informācijas tehnoloģiju kursos;
4.2. iegūta augstāka vidējā svērtā atzīme nozares profesionālās specializācijas kursos;
4.3. iegūta augstāka vidējā svērtā atzīme vispārizglītojošajos studiju kursos.
5. Ja profesionālajā maģistra studiju programmā vairākiem studentiem ir vienāds sekmju līmenis un vienādi sociālie apstākļi, tad priekšroka ir tiem studentiem, kas atbilst šādiem papildu kritērijiem prioritārā secībā:
5.1. iegūta augstāka vidējā svērtā atzīme studiju kursos, kas nodrošina jaunāko sasniegumu apguvi nozares teorijā un praksē;
5.2. iegūta augstāka vidējā svērtā atzīme pētnieciskā darba, jaunrades darba, projektēšanas darba un vadībzinību studiju kursos.


×