< Atpakaļ

Studiju un prakses kārtība Erasmus+ mobilitātes programmā NOLIKUMS

Akta nr.: 14-63

Izdevējs: Senāts Statuss: Spēkā esošs

Dokumenta saturs:

Studiju un prakses kārtība Erasmus+ mobilitātes programmā
NOLIKUMS
1. Vispārīgie noteikumi
1.1. Nolikums nosaka kārtību, kādā notiek studentu atlase studijām un praksei Erasmus+ programmā un studiju un prakses norisi Erasmus+ programmā.
1.2. Nolikumā lietotie termini:
1.2.1. Augstskola –Ventspils Augstskola;
1.2.2. Partneraugstskola - ārvalstu augstskola, ar kuru Augstskola ir noslēgusi divpusējo līgumu par studentu un docētāju mobilitātes organizēšanu Erasmus+ programmas ietvaros;
1.2.3. Students - Augstskolas students, kas ir izturējis konkursu studijām Erasmus+ programmā;
1.2.4. Ārvalstu students - Partneraugstskolas students, kas Erasmus+ programmas ietvaros studē Augstskolā;
1.2.5. ECTS - European Creditpoint Transfer System - Eiropas Savienības vienotā studiju kredītpunktu uzskaites sistēma;
1.2.6. Prakses institūcija - institūcija, kurā students iziet Erasmus+ praksi saskaņā ar noslēgto prakses līgumu un prakses programmu.

2. Konkurss studijām un praksei Erasmus+ programmā
2.1. Konkursam uz studijām un praksi Erasmus+ programmā nākamajam studiju gadam uz laiku līdz vienam mācību gadam, nepārtraucot studijas Augstskolā, var piedalīties ikviens studējošais, kas sekmīgi beidzis vismaz divus mācību semestrus Augstskolā (maģistra studiju programmās studējošie vismaz vienu semestri) un studiju un prakses mobilitātēs kopējais ilgums nav pārsniedzis 12 mēnešus viena cikla ietvaros.
2.2. Studentiem, kas piesakās studijām vai praksei Erasmus+ programmā, nedrīkst būt studiju parādi un nenokārtotas finanšu saistības ar Augstskolu.
2.3. Konkurss uz studijām vai praksi Erasmus+ programmā notiek pēc šādiem kritērijiem:
2.3.1. vidējā atzīme;
2.3.2. atzīme no svešvalodu kursiem;
2.3.3. motivācijas vēstule (pamatojums studijām, praksei ārzemēs);
2.3.4. rekomendācija;
2.3.5. sabiedriskā aktivitāte;
2.3.6. Iepriekšējā dalība Erasmus+ mobilitātēs (priekšroka studentiem, kas iepriekš nav izmantojuši attiecīgo mobilitāti).
2.4. Iesniedzamie dokumenti piesakoties konkursam uz studiju un prakses stipendiju:
2.4.1. iesniegums (pielikums Nr.1);
2.4.2. pieteikuma anketa ( Studiju mobilitātei pielikums Nr.2, Prakses mobilitātei pielikums Nr.3);
2.4.3. motivācijas vēstule;
2.4.4. dzīves gājuma apraksts (Europass CV);
2.4.5. rekomendācijas vēstule;
2.4.6. Prakses uzņēmuma apstiprinājums.
2.5. Tiesības uz studijām vai praksi Erasmus+ programmā iegūst tie studenti, kuriem ir augstāks kopējais vērtējumus šī nolikuma 2.3.punktā noteiktajos kritērijos. Vienāda vērtējuma gadījumā priekšrocības ir tam studentam, kura vidējā atzīme ir augstāka.
2.6. Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņu, vietu skaitu studijām Erasmus+ programmā nākamajam studiju gadam un konkursa komisijas sastāvu nosaka Erasmus koordinators līdz kārtējā gada 1.aprīlim.

2.7. Stipendijas apjoms ir 100% no Eiropas Komisijas noteiktajām fiksētajām mēneša likmēm.
2.8. Ja students vēlas apstrīdēt konkursa rezultātus, apelācija 3 darba dienu laikā ir jāiesniedz Augstskolas rektoram.

3. Pieteikuma sagatavošana studijām Partneraugstskolā
3.1. Studenti, kuri Augstskolas konkursā ir ieguvuši tiesības studēt Erasmus+ programmā:
3.1.1. līdz Augstskolas noteiktajam termiņam iesniedz Augstskolas Erasmus koordinatoram pieteikumu par studijām Partneraugstskolā, pievienojot visus dokumentus, ko pieprasa partneraugstskola;
3.1.2. saskaņo ar studiju programmu direktoriem studiju kursu sarakstu, ko apgūs partneraugstkolā;
3.1.3. noslēdz ar Augstskolu Finanšu līgumu par Erasmus+ stipendijas saņemšanu (pielikums Nr.4).
3.2. Augstskola:
3.2.1. izsniedz studentam Erasmus+ studenta hartu;
3.2.2. iepazīstina studentu ar viņa tiesībām un pienākumiem Erasmus+ programmas ietvaros;
3.2.3. nosūta partneraugstskolai Studenta pieteikumu un tam pievienotos dokumentus;
3.2.4. izmaksā studentam Erasmus+ stipendiju, saskaņā ar šī nolikuma 3.1.3.punktā noslēgto līgumu.

4. Pieteikuma sagatavošana praksei Erasmus+ programmā
4.1. Studenti, kuri Augstskolas konkursā ir ieguvuši tiesības iziet praksi Erasmus+ programmā:
4.1.1. līdz Augstskolas noteiktajam termiņam iesniedz Augstskolas speciālistei ārējo sakaru jautājumos pieteikumu par praksi Erasmus+ programmā;
4.1.2. noslēdz trīspusējo līgumu ar Augstskolu un Prakses institūciju par praksi Erasmus+ programmā;
4.1.3. noslēdz ar Augstskolu Finanšu līgumu par Erasmus+ stipendijas saņemšanu
(pielikums Nr.5);
4.1.4. Studentiem, kas tiks nodarbināti ražošanā vai rūpniecībā, vai kuru darbs tiešā veidā ir saistīts ar elektrisku iekārtu izmatošanu (neskaitot biroja tehniku) ir jāiesniedz Erasmus koordinatoram atbildības apdrošināšanu ne vēlāk kā 7 kalendāra dienas pirms prakses uzsākšanas.
4.2. Augstskola:
4.2.1. Izsniedz studentam Erasmus+ hartu;
4.2.2. iepazīstina studentu ar viņa tiesībām un pienākumiem Erasmus+ programmas ietvaros;
4.2.3. izmaksā studentam Erasmus+ stipendiju saskaņā ar šī nolikuma 4.1.3.punktā minēto līgumu.

5. Studijas Partneraugstskolā
5.1. Studenta studijas Partneraugstskolā reglamentē Partneraugstskolas iekšējie tiesību akti, Partneraugstskolas mītnes valsts normatīvie akti, kā arī Erasmus+ universitāšu harta, ko parakstījušas abas partneraugstskolas.
5.2. Studenta studiju saistības partneraugstskolā tiek atspoguļotas studiju līgumā, kuru paraksta students, Augstskolas studiju programmu direktors, Augstskolas Erasmus koordinators un partneraugstskolas pārstāvji.
5.3. Ja, ierodoties Partneraugstskolā, nav iespējams apgūt šī nolikuma 3.1.2.punktā minētos studiju kursus, students, saskaņojot ar fakultāti un partneraugstskolas atbildīgo personu, izvēlas citus studiju kursus. Par izvēlētajiem kursiem tiek sagatavoti precizējumi pie studiju līguma un students informē Augstskolas Erasmus koordinatoru.
5.4. Pēc studiju pabeigšanas Partneraugstskolā, ko apliecina Partneraugstskolas izsniegts sekmju izraksts par apgūtajiem studiju kursiem Erasmus+ programma, to apjomu un vērtējumu, students iesniedz šos dokumentus Erasmus koordinatoram.
5.5. Pēc studiju pabeigšanas Erasmus+ programmā students iesniedz Erasmus+ koordinatoram atskaites (saskaņā ar šī nolikuma 3.1.3. punktā parakstīto līgumu) par studijām Erasmus+ programmā.
5.6. Ja students pārtrauc studijas Erasmus+ programmā ātrāk kā 3 mēnešus pēc studiju uzsākšanas, kā arī neapgūst nevienu studiju kursu Partneraugstskolā, studentam ir pienākums atmaksāt šī nolikuma 3.2.4.punktā minēto stipendiju.

6. Prakse Prakses institūcijā.
6.1. Studenta praksi Prakses institūcijā reglamentē Prakses institūcijas iekšējie tiesību akti, Prakses institūcijas mītnes valsts normatīvie akti, kā arī Erasmus+ universitāšu harta, ko parakstījusi Augstskola.
6.2. Ar Erasmus koordinatoru un pārstāvi no Prakses institūcijas saskaņo prakses laikā apgūstamās iemaņas, prasmes un zināšanu apjomu, prakses uzdevumus un mērķus.
6.3. Pēc prakses pabeigšanas Prakses uzņēmumā, ko apliecina Prakses uzņēmuma izsniegts sertifikāts par prakses periodu Prakses uzņēmumā Erasmus+ programmas ietvaros, students iesniedz šos dokumentus Augstskolas Erasmus koordinatoram.
6.4. Pēc prakses pabeigšanas Erasmus+ programmā students iesniedz Erasmus koordinatoram atskaites par praksi Erasmus+ programmā (saskaņā ar šī nolikuma 4.1.3.punktā noslēgto līgumu).

7. Erasmus+ programmā iegūto vērtējumu atzīšana
7.1. Augstskolas fakultātes dekāns ar rīkojumu ieskaita studenta Partneraugstskolā apgūtos studiju kursus, kas norādīti šī nolikuma 5.3. punktā iesniegtajos dokumentos.
7.2. Augstskolas fakultātes dekāns ar rīkojumu ieskaita studenta praksi Prakses institūcijā apjomā, kas atbilst šī nolikuma 4.1.3.punktā minētā līgumā norādītajam termiņam.
7.3. Pārskaitot tiek piemērota ECTS sistēma, ņemot vērā attiecību 1 Latvijas kredītpunkts, vai viena prakses nedēļa vienāds ar 1.5 ECTS. Ja prakses ilgums ir lielāks, nekā paredzēts studiju programmā, tad tiek pārskaitīts tikai tik liels kredītpunktu skaits, cik paredzēts programmā, un studenta diploma pielikumā tiek veikts ieraksts par pilna prakses perioda iziešanu Erasmus+ programmas ietvaros.
7.4. Erasmus+ programmā apgūtie studiju kursi tiek pārskaitīti pilnā apjomā.
7.5. Studentiem no Augstskolas studiju programmas perioda, kuru students pavadīja Erasmus+ programmā, papildus jāapgūst tikai tik daudz studiju kursu, lai kopējais kredītpunktu skaits studiju gadā sasniegtu 40.

8. Ārvalstu studentu studijas Augstskolā.
8.1. Ārvalstu studentu studijas Augstskolā reglamentē Latvijas Republikas augstāko izglītību reglamentējošie normatīvie akti, Augstskolas iekšējie tiesību akti, kā arī Erasmus+ universitāšu harta, ko parakstījušas abas partneraugstskolas.
8.2. Ārvalstu students līdz Augstskolas noteiktajam datumam atsūta pieteikumu studijām Erasmus+ apmaiņas programmā, pievienojot tam personu apliecinoša dokumenta kopiju, 2 fotogrāfijas, CV un Studiju līgumu, kurā ir iekļauti studiju kursi, no Augstskolas piedāvātā studiju kursu saraksta. Studiju līgumam jābūt parakstītam no Ārvalstu studenta un Partneraugstskolas atbildīgās personas puses.
8.3. Pēc Ārvalstu studenta pieteikuma saņemšanas Augstskola pārbauda iespējamību nodrošināt Ārvalstu studentam apgūt visus studiju līgumā iekļautos studiju kursus. Ja tas ir iespējams, tad attiecīgās fakultātes dekāns un Erasmus koordinators paraksta studiju līgumu. Ja ir nepieciešamas izmaiņas studiju līgumā, Pēc studiju līguma parakstīšanas Ārvalstu students ar attiecīgajām izmaiņām vēršas pie Erasmus koordinatora, kurš nodrošina izmaiņu saskaņošanu ar fakultātes dekānu.
8.4. Ar Augstskolas rektora rīkojumu apmaiņas students tiek uzņemts Augstskolas studentu skaitā. Ārvalstu studentam tiek izveidota atsevišķa studenta lieta, kas glabājas pie Erasmus koordinatora.
8.5. Pēc studijām Augstskolā Ārvalstu studentam tiek izsniegta akadēmiskā izziņa par apgūtajiem studiju kursiem un sertifikāts par Erasmus+ studijās pavadīto laiku.


×